Asus rozwiąże problem z GPS w tablecie Transformer Prime za pomocą zewnętrznego modułu? (update)

Pamiętamy Waszą reakcję, gdy dowiedzieliście się, że przyczyną problemów z GPS waszych tabletów Transformer Prime jest nieprzemyślany projekt obudowy blokującej sygnał. Po rozpętanej wówczas burzy, Asus skulił się i próbował naprawić błąd udostępniając kolejne aktualizacje oprogramowania – niestety bezskutecznie. Ponieważ do dzisiaj nie znaleziono rozwiązania, sprzedawcy zaczęli usuwać GPS z listy specyfikacji urządzenia. Choć wiemy, że ten nigdy na nią nie wróci, mamy dla Was dobrą wiadomość: już wkrótce będziecie mogli korzystać z nawigacji na swoich tabletach, a to za sprawą zewnętrznego modułu GPS.

Jak donosi serwis Engadget, akcesorium będzie nosiło nazwę GPS Extension Kit i będzie dostępne za darmo dla wszystkich posiadaczy tabletu Asus Transformer Prime. Według jednego z członków forum XDA Developers, który miał kontakt z modułem, urządzenie trafi do użytkowników w połowie kwietnia. GPS Extension Kit ma cechować się minimalistyczną obudową o barwie pasującej do koloru pokrywy tabletu Transformer Prime i podłączane będzie do jego podstawy (co automatycznie uniemożliwia korzystanie ze stacji dokującej).

Może za oknem tego nie widać, ale mamy kwiecień. Jeśli Asus rzeczywiście planuje rozdać posiadaczom Transformera Prime darmowe moduły GPS, zrobi to wkrótce. Przejrzyjcie książki telefoniczne i znajdźcie numer do sklepu, w którym nabyliście tablet – może się przydać!

via Engadget

AKTUALIZACJA (7.04.2012)

Asus faktycznie nie zamierza zostawić tej sprawy bez ostatecznego rozwiązania. Wiadomo już, że dokładne plany załatwienia sprawy z modułem GPS w Transformer Prime tajwański producent ogłosi 16 kwietnia. Tego dnia rozpocznie się także internetowa rejestracja na stronie Asusa dla wszystkich, którzy będą chcieli skorzystać z tego rozwiązania. Więcej informacji w tym wpisie.