Asus prezentuje stację audio dla Transformerów i monitor dla Padfone’a

Podczas targów Computex 2012 Asus zaprezentował zaprezentował stację dokującą audio dla tabletów z serii Transformer Pad. Akcesorium jest kompatybilne z modelami Asus Transformer Prime, Transformer Pad 300 oraz Transformer Pad Infinity 700. Jeżeli interesują Was szczegóły techniczne, pod jej zgrabną, aluminiową obudową producent umieścił nie jeden, a cztery 3-watowe głośniki wykonane w technologii Asus SonicMaster i Bang & Olufsen. Urządzenie mierzy 34,1 mm wysokości, 140,4 mm długości oraz 220 mm szerokości. Jego wymiary są optymalne, a wzornictwo nowoczesne, minimalistyczne i uniwersalne. W kwestii złącz, na tyle stacji dokującej widnieją otwory portu USB, wyjścia audio 3,5 mm oraz czytnika kart pamięci microSD.

Zaprezentowane przez Asusa akcesorium jest atrakcyjne wizualnie i technicznie. Jestem niezwykle ciekaw, jak mocne gitarowe riffy brzmiałyby na głośnikach opatrzonych logo Bang & Olufsen. Niestety, producent nie zdradził daty wprowadzenia stacji na rynek i muszę uzbroić się w cierpliwość.

oiot.pl: Yale Indoor WiFi Camera Pan & Tilt – wszystkomająca kamera do monitoringu domu (recenzja)

Reklama

Stacja dokująca nie była jedynym wartym uwagi akcesorium zaprezentowanym na Computex 2012. Na Tajwanie Asus pokazał monitor dla hybrydowego Padfone’a. Obecnie smartfon zamienia się w tablet i laptop, a monitor pozwoli zastąpić nim, przynajmniej do pewnego stopnia, komputer stacjonarny. 27-calowy ekran LCD o rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli został pozbawiony panelu IPS, lecz wyposażono go w uchwyt dla Padfone’a, wyjścia HDMI, VGA i DVI oraz cztery porty USB 3.0, które znacznie rozszerzają jego możliwości. Z racji braku warstwy dotykowej, obsługa systemu operacyjnego odbywa się za pomocą myszy i klawiatury. Być może nie jest to najwygodniejsze rozwiązanie zgodne z filozofią post-PC, ale prezentuje się dobrze i jest kolejną kartą przetargową dla Asusa Padfone.

via Android Community, Engadget