Asus prezentuje stację audio dla Transformerów i monitor dla Padfone’a | Tabletowo.pl

Asus prezentuje stację audio dla Transformerów i monitor dla Padfone’a

Dołącz do dyskusji 0

Podczas targów Computex 2012 Asus zaprezentował zaprezentował stację dokującą audio dla tabletów z serii Transformer Pad. Akcesorium jest kompatybilne z modelami Asus Transformer Prime, Transformer Pad 300 oraz Transformer Pad Infinity 700. Jeżeli interesują Was szczegóły techniczne, pod jej zgrabną, aluminiową obudową producent umieścił nie jeden, a cztery 3-watowe głośniki wykonane w technologii Asus SonicMaster i Bang & Olufsen. Urządzenie mierzy 34,1 mm wysokości, 140,4 mm długości oraz 220 mm szerokości. Jego wymiary są optymalne, a wzornictwo nowoczesne, minimalistyczne i uniwersalne. W kwestii złącz, na tyle stacji dokującej widnieją otwory portu USB, wyjścia audio 3,5 mm oraz czytnika kart pamięci microSD.

Zaprezentowane przez Asusa akcesorium jest atrakcyjne wizualnie i technicznie. Jestem niezwykle ciekaw, jak mocne gitarowe riffy brzmiałyby na głośnikach opatrzonych logo Bang & Olufsen. Niestety, producent nie zdradził daty wprowadzenia stacji na rynek i muszę uzbroić się w cierpliwość.

Stacja dokująca nie była jedynym wartym uwagi akcesorium zaprezentowanym na Computex 2012. Na Tajwanie Asus pokazał monitor dla hybrydowego Padfone’a. Obecnie smartfon zamienia się w tablet i laptop, a monitor pozwoli zastąpić nim, przynajmniej do pewnego stopnia, komputer stacjonarny. 27-calowy ekran LCD o rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli został pozbawiony panelu IPS, lecz wyposażono go w uchwyt dla Padfone’a, wyjścia HDMI, VGA i DVI oraz cztery porty USB 3.0, które znacznie rozszerzają jego możliwości. Z racji braku warstwy dotykowej, obsługa systemu operacyjnego odbywa się za pomocą myszy i klawiatury. Być może nie jest to najwygodniejsze rozwiązanie zgodne z filozofią post-PC, ale prezentuje się dobrze i jest kolejną kartą przetargową dla Asusa Padfone.

via Android Community, Engadget

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona