Asus podobno wycofuje się z rynku smartwatchy z Android Wear 16

Asus podobno wycofuje się z rynku smartwatchy z Android Wear

Ostatnie prognozy są wyjątkowo optymistyczne dla producentów smartwatchy – obserwatorzy rynku prognozują bowiem, że w 2017 roku sprzedanych zostanie aż 28,5 miliona tych urządzeń, czyli o 18% więcej niż w 2016 roku. I jest to możliwe, ponieważ już w pierwszym kwartale odnotowano wzrost o 21% rok do roku. Asus jednak podobno nie zamierza na tym skorzystać i planuje całkowicie wycofać się z segmentu inteligentnych zegarków z Android Wear.

Choć nie zostało to jeszcze oficjalnie potwierdzone, to w kuluarach mówi się, że Tajwańczycy sprzedają zbyt mało smartwatchy, aby opłacało im się pozostać na tym rynku. Jak bowiem donoszą źródła z łańcuchów dostaw, obecnie z fabryk „wychodzi” średnio pięć-sześć tysięcy ZenWatchy każdego miesiąca. Jest to naprawdę bardzo mało, jeżeli przypomnimy sobie, że w pierwszym kwartale 2017 roku Apple sprzedało 3,5 miliona Apple Watchy. Przy tym wyniki Asusa wyglądają – delikatnie mówiąc – słabo.

Trzeba przyznać, że nic nie zapowiadało takiego obrotu spraw. Przy okazji targów IFA 2016 w Berlinie Tajwańczycy zaprezentowali bowiem bardzo ciekawego (choć nie pozbawionego wad) ZenWatch 3, wyposażonego m.in. w 1,39-calowy wyświetlacz AMOLED o rozdzielczości 400×400 pikseli (ppi=287), dedykowany do wearables procesor Qualcomm Snapdragon Wear 2100, 512MB RAM, 4GB pamięci wewnętrznej eMMC, Bluetooth 4.1, Wi-Fi i akumulator o pojemności 340 mAh ze wsparciem dla szybkiego ładowania. Całość ma wymiary 45x45x9,95 (10,75) mm. Urządzenie działa pod kontrolą systemu operacyjnego Android Wear 2.0.

Asus podobno wycofuje się z rynku smartwatchy z Android Wear 17

Jak wspomniałem, Asus nie odniósł się jeszcze do tych rewelacji, ale poprosiłem już osobę odpowiedzialną za kontakt z mediami o komentarz w tej sprawie. Gdy go tylko otrzymam, zaktualizuję artykuł.

*Na zdjęciu tytułowym Asus ZenWatch (pod linkiem znajdziecie jego recenzję)

Źródło: Digitimes przez Android Police