Asus Pegasus 2 Plus

Asus Pegasus 2 Plus – ciekawa alternatywa dla Zenfone’a 2

Rynek phabletów ciągle rośnie i wszystko wskazuje na to, że taki trend utrzyma się przez kilka najbliższych lat. Nie dziwi więc, że producenci coraz chętniej stawiają na duże smartfony. Dobrym przykładem może być Asus, który podczas konferencji w Chinach pokazał nowy produkt o nazwie Pegasus 2 Plus. Czy będzie to rywal dla Zenfone’a 2?

Pod względem wykonania oraz stylistyki Asus Pegasus 2 Plus nawiązuje do Zenfone’a. W tym przypadku obudowa również została wykonana z plastiku, a design uległ nieznacznym zmianom względem prawdziwego flagowca w gamie Tajwańczyków. W dodatku z tyłu zniknęły przyciski głośności oraz zasilania, które powróciły na prawy bok telefonu.

Jak przystało na smartfon ze średniej wyższej półki, nowy Pegasus otrzymał 5,5-calowy ekran o rozdzielczości Full HD, więc jakości czcionek nie będzie można nic zarzucić. We wnętrzu zagościł ośmiordzeniowy układ Snapdragon 615, wspierany przez 3 GB RAM. Wydajność na pewno będzie stała na wysokim poziomie, chociaż zapewne niższym niż w przypadku Zenfone’a 2.

Asus Pegasus 2 Plus

Asus Pegasus 2 Plus został stworzony z myślą o chińskim rynku, więc do sprzedaży trafi wariant dual SIM (nie wiadomo dokładnie czy standby, czy active). Przejdźmy teraz do aparatów. Matryca z przodu ma rozdzielczość 8 Mpix, a tylny sensor 13 Mpix i został wzbogacony o pojedynczą lampę doświetlającą. Co ciekawsze, Tajwańczycy dodali tutaj nietypową funkcję. Smart Identify będzie szukało informacji w Internecie na temat zdjęcia, które akurat zrobiliśmy, przykładowo wyświetli historię sfotografowanego przed chwilą zamku. Jestem ciekaw, czy będzie to działało w praktyce równie dobrze, co w materiałach promocyjnych. Za czas działania telefonu odpowiada akumulator o pojemności 3030 mAh.

Wiadomo na razie, że urządzenie będzie dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych: białej oraz różowo-złotej. Nie znamy jeszcze oficjalnej ceny, ani ostatecznej daty wejścia do sprzedaży. Warto wspomnieć, że jego poprzednik został zaprezentowany w zeszłym roku, ale na półki sklepowe wkroczył dopiero w 2015. Oby jego następcę czekał inny los.

Asus Pegasus 2 Plus

Asus Pegasus 2 Plus zapewne nigdy nie opuści Chin. Z jednej strony szkoda, ale nie można zapominać, że stanowiłby groźnego rywala dla Zenfone’a 2 – żaden producent nie mógłby sobie pozwolić na taką sytuację. Zresztą w Polsce mamy pod dostatkiem podobnych smartfonów ze Snapdragonem 615 i wyświetlaczami Full HD o przekątnej >5 cali.

Co sądzicie o Pegasusie autorstwa Asusa?

źródło: Asus przez mobile163GSMDome, Galaktyczny.pl