Asus Padfone X z 5-calowym ekranem i 9-calowym dockiem?

asus-padfone-x-leak

FCC, dobrze nam znana amerykańska Federalna Komisja Łączności, to dla nas skarbnica wiedzy. Wielokrotnie dzięki informacjom przepływającym przez ręce tej organizacji dowiadujemy się, na wiele tygodni przed premierą nowych urządzeń, o ich istnieniu. Tak też jest w przypadku Asusa Padfone X (o nazwie kodowej T100D), który właśnie trafił do sieci.

Dotychczas hybrydowe rozwiązanie tajwańskiego koncernu z serii Padfone charakteryzowało się dockami o dwóch przekątnych: 7″ (w Padfone mini) i 10,1″ (w pozostałych modelach z linii). Okazuje się jednak, że Asus chce wyjść na przeciw również użytkownikom szukającym nietypowych rozwiązań i równie nietypowych przekątnych.

Wiele bowiem wskazuje na to, że Asus Padfone X będzie 5-calowym smartfonem (świetnie się to wpisuje w aktualną konwencję), który będzie można zadokować (wsunąć) w 9-calową ramkę. Ramkę, bo – gwoli przypomnienia – nie posiada ona własnego procesora i pamięci operacyjnej – te komponenty znajdują się w telefonie i dopiero po zadokowaniu go w tablecie ten zmienia się w pełnoprawny sprzęt.

Dzisiejsze plotki zawierają również szczątkowe informacje dotyczące parametrów technicznych nadchodzącego produktu. Wynika z nich, że Padfone X będzie smartfonem z ekranem o przekątnej 5″, czterordzeniowym procesorem Qualcomm Snapdragon 800, 2GB RAM, 16GB pamięci oraz systemem operacyjnym Android w wersji 4.4 Kit Kat.

Póki co to tyle wieści o Asusie Padfone X. Na więcej musimy cierpliwie poczekać. Szkoda tylko, że – znając dotychczasowe posunięcia tajwańskiego producenta – trudno będzie z dostępnością sprzętu w oficjalnej, polskiej dystrybucji… Ale chyba niepotrzebnie wybiegam w aż tak daleką przyszłość.

Przypomnę tylko, że na serię Padfone składają się aktualnie następujące modele: Padfone pierwszej generacji, Padfone 2, Padfone Infinity, Nowy Asus Padfone Infinity, Padfone Infinity Lite, Padfone E oraz Padfone mini.

źródło, źródło