Asus Padfone umożliwi podłączenie nie tylko smartfona, ale i klawiatury! - Tabletowo.pl

Asus Padfone umożliwi podłączenie nie tylko smartfona, ale i klawiatury!

Tabletowo.pl Asus Padfone umożliwi podłączenie nie tylko smartfona, ale i klawiatury! Asus Nowości

Asus Padfone, od momentu pierwszego pojawienia się na targach Computex 2011, wzbudził wielkie zainteresowanie zarówno wśród dziennikarzy, jak i potencjalnych klientów. Dotychczas byliśmy przekonani, że urządzenie jest hybrydą „jedynie” tabletu i smartfona, którego można schować w specjalną wnękę. Okazuje się jednak, że to także netbook! Nie wiem dlaczego zauważyłam to dopiero teraz, ale lepiej później niż wcale – część tabletowa posiada w obudowie dwie dziury jednoznacznie wskazujące na możliwość podłączenia do niej klawiatury (teraz spojrzałam na fotki prasowe modelu – początkowo chyba takie rozwiązanie nie było planowane)!

O tym, że Asus zamierza ponownie – i tym razem chyba już ostatecznie – zaprezentować Padfone na targach MWC 2012 wiemy już od kilkunastu dni. Dziś jednak dowiedzieliśmy się z nieoficjalnych źródeł, że od ostatniego spotkania z nami urządzenie mogło się sporo zmienić – pod względem designu.

Z najnowszych informacji wynika, że końcowa wersja Asusa Padfone ma być cieńsza niż prototypy dotychczas wystawiane na targach. Co więcej, wiele wskazuje na to, że ze smartfonu znikną przyciski fizyczne, a zamiast nich pojawią się dotykowe – w końcu telefon ma pracować pod kontrolą Androida Ice Cream Sandwich, a nie Gingerbread, który takowe klawisze lubił. Dodatkowo możliwe jest, że zamiast integracji ze stacją dokującą Asusa Eee Pad Transformer będzie oferował możliwość podłączenia klawiatury od Asusa Eee Pad Transformer Prime (jak wiadomo stacja od drugiej generacji hybrydy nie pasuje do pierwszej i odwrotnie).

Asus Padfone zapowiada się niezwykle interesująco. Tablet z ekranem o przekątnej 10,1″ będzie umożliwiał podłączenie w specjalnej wnęce 4,3-calowego smartfonu oraz stacji dokującej. Czekamy z niecierpliwością na targi MWC 2012, na których oczywiście nas nie zabraknie!

Tabletowo.pl Asus Padfone umożliwi podłączenie nie tylko smartfona, ale i klawiatury! Asus Nowości

źródło, zdjęcia

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona