Asus Padfone Infinity i Fonepad Note 6 otrzymują Androida 4.4.2 KitKat

Mimo tego, że seria hybryd Asusa, Padfone, nie jest w Polsce oficjalnie dystrybuowana, mam do niej wielki sentyment (w naszym kraju była jedynie pierwsza generacja, która pozostawiała wiele do życzenia, ale miała za to klawiaturę, której w późniejszych generacjach już zabrakło…). Jest to świetny pomysł urządzenia hybrydowego (z ekranem będącym dockiem dla smartfona), który jednak nie zyskał zbyt wielkiego grona zwolenników. Dziś tajwański koncern poinformował, że jedna z nowszych odsłon tego produktu, Padfone Infinity, otrzymała aktualizację do Androida 4.4.2 KitKat. Podobnie jak tabletofon Asusa, Fonepad Note 6.

Reklama

Co ciekawe, aktualizacja wprowadza całe mnóstwo zmian. Najważniejszą z punktu widzenia użytkowników starszych urządzeń Asusa jest dodanie autorskiego interfejsu użytkownika, ZenUI, który pozwala poczuć się jak osoby aktualnie wchodzące w posiadanie nowości tego producenta (każdy nowy tablet Asusa posiada ZenUI). Ale to nie wszystko.

Osoby twierdzące, że preinstalowane przez producentów aplikacje, to śmieci, tym razem uśmiechną się pod nosem, bowiem Asus postanowił… usunąć je. I tak, z obu urządzeń znikną następujące programy: Buddybuzz, Car Home, Watch Calendar, My Library, My Bit cast, Pinpal, ASUS Sync, ASUS Echo, AO Link, Birthday Reminder, Mode Manager, System Bar Lock, Device tracker, Floating app i Quick Tool. Całkowicie popieram ten ruch – nie przypominam sobie, żebym z której z tych aplikacji jakoś namiętnie korzystała. Pewnie większość użytkowników sprzętu Asusa ma podobnie. Brawo!

Oprócz wymienionych zmian użytkownicy Padfone Infinity i Fonepad Note 6 odnotują również zmianę nazw dwóch aplikacji: Asus Studio to od teraz Gallery, a Asus To Do to Do It Later (zmiany wprowadzone wraz z ZenUI również na pozostałe produkty).

Obie paczki aktualizacyjne ważą całkiem sporo. Dla Asusa Padfone Infinity jest to 1GB (tutaj), natomiast Fonepad Note – 1,15GB (tutaj). Linki do strony Asusa podałam, gdyby na Waszych urządzeniach nie wyświetlił się automatyczny komunikat o dostępności aktualizacji do KitKata.