Asus Fonepad 8 FE380CXG z 3G wyceniony na 199 euro

O ile Asusa, jako markę, prywatnie bardzo lubię, tak do nazewnictwa kolejnych przedstawicieli poszczególnych serii produktowych mam całe mnóstwo zastrzeżeń. Chyba nie muszę Was przekonywać wcale do tego, że strasznie łatwo pogubić się w tych wszystkich Fonepadach, Padfonach, Zenfonach, etc. Jeśli teraz przekażę Wam informację, że Asus Fonepad 8 został wyceniony w Nieczech na 199 euro, to coś Wam to powie? Jestem przekonana, że niewiele.

Reklama

Mowa o produkcie, który został zaprezentowany podczas czerwcowych targów Computex – swoją drogą, dość długo zajęło firmie wprowadzenie go na rynek… Urządzenie, o którym mowa, nosi nazwę kodową FE380CXG i jest przedstawicielem serii Fonepad, czyli dużych (7-8-calowych tabletów) z funkcją dzwonienia.

Ten konkretny model jest 8-calowy, jego matryca wykonana została w technologii IPS, a jej rozdzielczość to 1280 x 800 pikseli. Za działanie produktu odpowiada połączenie Androida 4.4 KitKat (z nakładką Zen UI) z procesorem Intel Atom Z3550 (64-bit) i 1GB RAM.

Do naszej dyspozycji jest 8GB pamięci, slot kart microSD, aparat 2 Mpix, kamerka 0,3 Mpix, WiFi, Bluetooth, GPS oraz, co istotne, nie 3G, a LTE niestety, jednak 3G. Za czas pracy nowego Fonepada odpowiada akumulator o pojemności 4000 mAh. Na pokładzie tabletu znajdziemy też standardowo port microUSB i 3.5 mm jack audio.

Tablet aktualnie wchodzi do sprzedaży w Niemczech, gdzie można go będzie nabyć w kilku wersjach kolorystycznych: białej, czarnej, czerwonej i złotej.