Ważne

Kolejne tablety Asusa z funkcją dzwonienia: Fonepad 7 FE375CG i Fonepad 8 FE380CG

Od jakiegoś czasu oferta Asusa sukcesywnie rozszerza się o kolejne tablety z 3G i funkcją dzwonienia – seria ta zwie się Fonepad. Do zaprezentowanych dziś przez tajwański koncern produktów: Transformer Book T300, Transformer Book V, Memo Pad 7 ME176C, Memo Pad 8 ME181C i Memo Pad 8 ME581CL, dołączyło dwóch przedstawicieli linii Fonepad: Fonepad 7 FE375CG oraz Fonepad 8 FE380CG.

Parametry techniczne obu modeli są do siebie bardzo zbliżone. Dlatego też na początku zwrócę Waszą uwagę na ramki otaczające ekran w obu produktach, które uległy zwężeniu w stosunku do poprzednich Fonepadów. W moim odczuciu zabieg ten sprawił, że sprzęt prezentuje się po prostu lepiej.

Trzy najważniejsze fakty o nowych Fonepadach:
– oferują 3G z dual SIM, czyli możliwość korzystania z dwóch kart SIM jednocześnie, z dzwonieniem i wysyłaniem SMS-ów,
– działają pod kontrolą Androida 4.4 KitKat z autorską nakładką Zen UI,
– pracują dzięki czterordzeniowemu procesorowi Intel Atom Z3560 1,8GHz.

Oba modele posiadają ekrany IPS o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli z tą jedną różnicą, że jeden jest 7-calowy, drugi – 8-calowy. Na ich wyposażeniu znajdziemy także aparat 5 Mpix, kamerkę 2 Mpix, frontowe głośniki wykorzystujące technologię SonicMaster, port microUSB, 3.5 mm jack audio, slot kart microSD, WiFi, a także, najprawdopodobniej, Bluetooth oraz GPS. Mniejszy waży 299 gramów, natomiast większy – 328 gramów.

Nowi przedstawiciele serii Fonepad będą dostępni w czterech wersjach kolorystycznych: białej, czerwonej, złotej i czarnej. Ceny póki co nie zostały ujawnione.

ASUS-Fonepad-7FE375CG-1

Asus Fonepad 8 FE380CG

ASUS-Fonepad-8FE380CG1

Asus Fonepad 7 FE375CG

źródło

Komentarze

 • uru28

  Szał na “rozmowy” w średnim(?) segmencie, nawet Goclever startuje z 6″ calami(ok 450zł) 7″ jest jeszcze do przetrawienia,przy 8″ idea dokonania tel. w tablecie nabiera sensu…

 • ogi21

  i miło :) mam fonepad 7 i czekałem na nową generację. Tylko kiedy -_-‘ :P

 • pytanie

  Czym się różni 7″ phonepad od 7″ phabletu. Proszę mi wytłumaczyć jak dziecku…

 • Rafal Gawlowski

  A ja bym tam chciał takie coś. Widać że w końcu cieńsze ramki . Ładne są po prostu.

 • Kadrus

  Skusiłem się na ten 8″ choć Małżonka optowała za 7″, ale z wiekiem wzrok poleciał i +3,5 dioptrii do czytania i pisania uniemożliwia korzystanie z telefonów 5-6″ nawet w okularach, bo rozdzielczości fullHD. W PRL-bis trudno dostępne są 8″, a 7″ wcale nie znalazłem, ale w Helmutowie łatwo upolować i mają także kilka rodzajów etui. Nie gram w gry i nie oglądam filmów, więc jakieś wymagania super wydajnościowe mnie nie interesują, ale w tym urządzeniu z prockiem 64-bitowym wszystko hula aż miło. E-maile, strony internetowe, komunikacja z bankami etc. Jakość i estetyka urządzenia b. dobra. Ekran świetnej jakości. Przy 12-godzinnym włączonym bluetooth-ie, 2-3 godzinach rozmów i kilku fajerwerkach dziennie, bateria trzyma 4 dni. Ma wiele przydatnych funkcjonalności, z których najbardziej mnie ucieszyły dual sim (można mieć niezależność (rozdzielność) od operatorów [bez]komórkowców), tzw. czarna lista w kontaktach (od lat marzyłem o możliwości zablokowania połączeń od rożnych nachalnych ściemniaczy i wciskaczy kitu) i duża elastyczność w personalizacji. Z minusów dwie rzeczy: trochę za ciche głośniki i jakieś dziwadełko – rozmówcy sygnalizują, że jak rozmawiam przez przewodowe słuchawki, to są jakiś straszne szumy, jakbym samochodem jechał. Ciekawe, że bez słuchawek też daje się rozmawiać, choć w kobiecą dłoń to się raczej nie zmieści :) . Generalnie jestem b. zadowolony.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona