Asus Eee Pad Transformer: taki jak iPad. Ale lepszy

O Asusie Eee Pad Transformer zrobiło się ostatnio głośno. Wśród osób chcących kupić „inny tablet niż iPad” panuje przekonanie, że jest to jedna z najciekawszych propozycji, jakie wkrótce trafią do sprzedaży. I faktycznie, nie można nie odnieść takiego wrażenia. Aby nas do tego przekonać Asus stworzył specjalną podstronę na swojej witrynie internetowej ze wszelkimi informacjami na temat Transformera, przygotowaną z myślą o potencjalnych klientach tego modelu. Co więcej, zaczęła się kampania reklamowa tego modelu. Patrząc na powyższą grafikę można się lekko uśmiechnąć :)

Tabletowi Eee Pad Transformer należy się chwila uwagi przede wszystkim ze względu na ekran (10,1″; 1280 x 800 pikseli), który wykonany jest w technologii IPS – podobnie jak tablety Apple. Drugą zaletą modelu jest opcjonalna klawiatura, dzięki której nie dość, że wygodniej wprowadza się tekst do urządzenia, to jeszcze wydłuża jego pracę o 6,5 godziny (pozwalając w sumie na 16 godzin pracy!). Oczywiście powiecie zaraz, że do iPada też można dokupić klawiaturę (Bluetooth)… Ale to już nie to samo.

Kolejną zaletą tabletu ma być jego cena. Według wcześniejszych informacji w Stanach Transformer ma kosztować 400 dolarów (w przeliczeniu 1200 złotych). Nieco gorzej ma być w Wielkiej Brytanii – 379 funtów (ok. 1730 złotych) za wersję 16GB plus 50 funtów za klawiaturę. W Polsce jego cena wyniesie najprawdopodobniej ok. 2000 złotych.

Więcej na temat Asusa Eee Pad Transformer, pracującego w oparciu o Androida 3.0 Honeycomb, możecie przeczytać między innymi tu i tu.

źródło