Reklama

Asus Eee Pad Transformer pozwoli na 16 godzin pracy

Reklama

Wiele osób czeka na pojawienie się na rynku urządzeń łączących w sobie funkcjonalność tabletu internetowego i netbooka. Jednym z nich jest Asus Eee Pad Transformer, którego prezentacja miała miejsce w styczniu na targach CES 2011. Jest to propozycja nie tylko dla tych osób, które cenią sobie wygodę pisania na fizycznej klawiaturze (zamiast ekranowej), ale także dla tych, co wymagają od swojego tabletu bardzo długiej pracy baterii.

Utarło się, że akumulatory w najpopularniejszych tabletach oferują 8, 9, góra 10 godzin intensywnego korzystania z nich. Asus idzie o krok dalej – zapewnia, że jego hybryda może pracować nawet przez 16 godzin! Pewnie teraz zapytacie: gdzie jest haczyk?

Otóż część tabletowa (ekran bez klawiatury) posiada baterię mającą pracować maksymalnie przez 9,5 godziny – to i tak bardzo dobry wynik! Jednak gdy podłączymy do ekranu wspomnianą klawiaturę, zyskujemy kolejne 6,5 godziny, dzięki dodatkowej baterii umieszczonej właśnie w klawiaturze. Łącznie otrzymujemy więc 16 godzin!

Tu warto wspomnieć o głównym rywalu Asusa Eee Pad Transformer – modelu Acer Iconia Tab W500. Tu również mamy do czynienia z dwoma jakby osobnymi urządzeniami, które składa się w jedno, aczkolwiek klawiatura nie posiada dodatkowej baterii. Sami widzicie, że Transformer – przynajmniej w tym aspekcie – wypada znacznie atrakcyjniej. Wracając do samej klawiatury – wyposażona została w touchpad, 3,5 mm wyjście słuchawkowe, dwa porty USB 2.0 oraz slot kart SD.

Pełna specyfikacja techniczna Asusa Eee Pad Transformer:
– 10,1″ ekran IPS, 1280 x 800 pikseli,
– Android 3.0 Honeycomb,
– dwurdzeniowy procesor Tegra 2 1GHz,
– aparat 5 Mpix,
– kamerka 1,2 Mpix,
– 16GB lub 32GB pamięci,
– WiFi,
– 1GB RAM,
– Bluetooth 2.1,
– wyjście HDMI,
– obsługa Flash,
– akcelerometr,
– slot kart microSD,
– GPS,
– cyfrowy kompas.

Asus Eee Pad Transformer ma trafić do sprzedaży w ciągu najbliższych kilku tygodni – w Stanach ma być dostępny na początku kwietnia.

źródło