Asus Eee Pad Transformer podkręcony do 1,4GHz

Reklama

Jeżeli jest coś, co może sprawić, że czekanie na polską premierę tabletu Asus Eee Pad Transformer będzie jeszcze cięższe, to na pewno są to wieści pokroju dzisiejszych. Aktualni szczęśliwi posiadacze urządzenia na całym świecie nie próżnują – w sieci pojawiło się zmodyfikowane oprogramowanie, które zwiększa częstotliwość taktowania procesora Transformera do 1,4GHz.

Netformer, bo taką nosi nazwę podkręcony Android, pojawił się raptem kilka dni temu, ale już doczekał się stabilnej wersji 1.2, która, oprócz poprawionej optymalizacji, wniosła także obsługę systemu plików NTFS oraz łatki dla wielu błędów.

Jeżeli zastanawiacie się jak sprawuje się podkręcony Transformer, poniżej znajdziecie opinie pierwszych testerów, którzy twierdzą, że tablet w popularnym benchmarku Quadrant uzyskał rewelacyjny wynik 4000-4300 punktów (przy wcześniejszych 2146-3000).

I just flashed the kernel, setcpu to 1400, omgash its so fast i think i traveled back in time which makes me the first poster in this thread of awesomeness!

I got about 4300 as well, up from 3000 before, running prime 1.3. System is much smoother. Thanks for this kick ass kernel.

Więcej informacji na temat Netformera i wszystkie potrzebne pliki znajdziecie na Forum XDA Developers.

źródło