Asus Eee Pad MeMo oficjalnie (wideo)

Dzisiejszy dzień zaczynamy od mocnego uderzenia Asusa, który zaprezentował – tak jak wcześniej zapowiadałcztery tablety internetowe. Na pierwszy ogień idzie najmniejszy z nich, 7-calowy Eee Pad Memo. Za jakiś czas napiszę także o Eee Pad Slider, Eee Pad Transformer i Eee Slate EP121. Jest więc na co czekać!

Asus Eee Pad MeMo, znany nam dotychczas jako EP71, pracuje pod kontrolą Androida Honeycomb. Na jego pokładzie można znaleźć dwurdzeniowy procesor Qualcomm 8260 o częstotliwości taktowania 1,2 GHz oraz 7-calowy ekran dotykowy o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli.

Tablet został wyposażony w dwie kamerki internetowe – przednią o rozdzielczości 1,2 Mpix oraz zwykłą – 5 Mpix (z LED), wyjście HDMI, slot kart microSD oraz WiFi i Bluetooth.

Oferuje także dwie specjalne aplikacje, które można obsługiwać stylusem: Media Note (notatnik) oraz Painter (rysowanie i szkicowanie). Na zdjęciu powyżej widzicie obok tabletu także słuchawki Bluetooth o nazwie MeMic.

Eee Pad MeMo zadebiutuje na rynku w czerwcu bieżącego roku. Jego cena będzie wynosiła 499 dolarów. Asus nazwał ten model „najlepszym połączeniem tabletu i smartfona„. Sądzicie, że tak faktycznie jest?

źródło, źródło