Ważne

Tablety Asus EeePad: EP71, EP101, EP102, EP121 coraz bliżej

Przed nadchodzącymi targami CES 2011 Asus dawkuje informacje na temat swoich tabletów internetowych. Po filmiku wideo przedstawiającym jeden z modeli i pierwszych prawdziwych zdjęciach kilku z nich, przyszła pora na poznanie nazw czterech tabletów Asusa, których premiera będzie miała miejsce na początku stycznia.

Na stoisku producenta w Las Vegas zobaczymy cztery tablety z serii EeePad (zwanej także EeeSlate): EP71, EP101, EP102 oraz EP121. To jak wyglądają poszczególne modele, możecie zobaczyć na grafikach umieszczonych we wpisie.

Co wiemy o każdym z urządzeń?
Asus EeePad EP71: 7-calowy ekran,
Asus EeePad EP101: 10-calowy ekran (prawdopodobnie obracany) i klawiatura,
Asus EeePad EP102: 10-calowy ekran z wysuwaną klawiaturą,
Asus EeePad EP121: 12-calowy ekran, procesor Intel Core i5, Windows 7, wyjście HDMI, WiFi, Bluetooth, kamerka internetowa, slot kart SD, port USB.

Jak nie trudno zauważyć, Asus przyjął bardzo proste nazewnictwo, po którym można się zorientować jaką wielkość ekranu będzie miał każdy z modeli.

Zgodnie z wcześniejszymi informacjami, Asus zaprezentuje tablety z wyświetlaczami o trzech różnych wielkościach ekranu: 7-, 10- i 12-cali. Pierwsze dwa (czyli prawdopodobnie trzy modele: EP71, EP101, EP102) mają pracować pod kontrolą Androida, natomiast trzeci – co już wiemy – Windows 7.

Targi CES rozpoczynają się za tydzień, 6 stycznia 2011 roku. Poczekajmy jeszcze te kilka dni, by poznać szczegóły na temat specyfikacji wszystkich tabletów Asusa.

źródło, źródło

Komentarze

 • 2marekm

  Niech już te tablety zaczną pojawiać się w sklepach, bo od rozbudzonego apetytu, aż głowa pęka i ssie w żołądku :).
  Przez te tablety nie kupuję Netbooka Asus 1015 PN.
  Może jednak powinienem kupić tego Asusa, a na tablet poczekać, aż będzie można w nich przebierać i wybrać tego właściwego. USB i HDMI obowiązkowe.
  Co Wy na to drodzy “tableciarze” ?

 • Zaku

  Po pierwsze szef asusa powiedział, że także 10 calowy model będzie pod kontrola windowsa 7, drugi natomiast pod androidem. Jeśli chodzi o tablety, to sam choruje na nie już ze 2 lata, nawet, że mimo mam ipada, zastanawiam, się nad kupnem kolejnego, z mojego doświadczenia moge stwierdzić, że najważniejsza jest pamieć w tablecie, minimum 1gb, płymość obslugi chocby zwykłej strony internetowej z flashem bezcenna ;) po drugie bateria, niech trzyma co najmniej 10h, ekran, bezwzglednie pojemnościowy. Bede wybieral miedzy adamem a tym asusem 12, martwi mnie ten windows troche i bateria na tym procki core i5.

 • Me

  Tyle zachodu i znowu nic ciekawego dla mnie…
  Asus EeePad EP71 – 7 cali to za mało,
  Asus EeePad EP101,EP102 – po cholerę klawiatura? Tylko zwiększa wagę i powoduje, że tablet będzie się dużo ciężej obsługiwało,
  Asus EeePad EP121 – i5? Win7? Upadli na głowę? Ile to będzie kosztowało?

  Jak któryś producent zrozumie, że ludzie potrzebują prostego, znośnie wydajnego i taniego urządzenia, to osiągnie ogromny sukces. Apple jest najbliżej, ale niestety iWorld z ich iTunes, iUSB, itp. mnie nie przekonuje… niezły 10 cali, mała waga, odtwarzanie YT w 720p i przyjemna cena. A za system niech służy jakiś Linux z dobrze zaprojektowanym dla tabletu interfejsem… Czy to na prawdę jest aż takie trudne?

 • Chce kupić tablet’a ale nie wiem jakiego

  Ja sie zastanawiam nad Exopc i Hp Slate innych nie biorę pod uwagę, te dwa wymienione nie są aż takie drogie ale oferują bardzo dużo możliwości.

 • Zaku

  Jeśli chodzi o exopc, to dużym problemem jest w nim słaba bateria, a za to slate ma tendecje do przycinania, za cenę 800$, to bardo kiepsko.

 • Chce kupić tablet’a ale nie wiem jakiego

  Zaku więc co polecasz do wykorzystywania tableta wyłącznie do internetu ?

 • Zaku

  Jeśli chcesz ogladać filmy w necie, to niestety flash jest niezbędy, a falsh bardzo zżera pamięć i baterie, dlatego moim zdaniem 1gb ramu w tablecie to minimum, do płynnego działania. W nastepnym tygodniu bedzie wysyp nowości i wtedy bedzie mozna zastanowic sie co jest najlepsze, moim zdaniem teraz na rynku nie ma nic dopracowanego i fajnego oprocz ipada.. Licze na notion ink adam i na te asusy, a lg i htc zapowiadaja sie ciekawie – zobaczymy w czwartek;)

 • Chce kupić tablet’a ale nie wiem jakiego

  To wtedy pogadamy :) Dzięki i Najlepszego w Nowym Roku Życze :)

 • user

  Kie kupuj Ipada…. mam i nie polecam. Ogranicza… bardzo…. bedziesz zalowal ;-(((

 • Chce kupić tablet’a ale nie wiem jakiego

  Dlaczego nie polecasz ?

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona