Asus Eee Pad EP90 z Tegra 2 w marcu 2011 roku

Asus Eee Pad EP90 z Tegra 2

Na początku października informowałam o tym, iż izraelska gazeta Ynet podała do wiadomości, że Asus przygotowuje się do rynkowej premiery swojego tabletu internetowego. Wtedy miałam wątpliwości co do rzetelności źródła, jednakże okazuje się, że nie miałam do tego podstaw. Według najświeższych informacji, Asus Eee Pad EP90 ma zadebiutować w marcu 2011 roku.

Asus już jakiś czas temu na którychś targach elektronicznych zaprezentował prototypy swoich urządzeń (EP101TC i EP121) . Niestety, żadne z nich dotychczas nie doczekało się wprowadzenia na rynek. Wszystko wskazuje na to, że już niebawem się to zmieni.

Eee Pad EP90

Tablet Eee Pad EP90
ma pracować pod kontrolą Windows 7 Embedded Compact, a na jego pokładzie mamy znaleść między innymi procesor Tegra 2 (Asus zamówił już 300 tysięcy chipów od nVidia), ekran dotykowy o przekątnej 8,9-cali (o prawdopodobnej rozdzielczości 1024 x 600 pikseli) oraz 8GB, 16GB lub 32GB pamięci.

I to by było na tyle wiadomości odnośnie tego modelu. Na więcej musimy poczekać do oficjalnej prezentacji (mającej nastąpić w marcu przyszłego roku) lub do jakichś bardziej obszernych przecieków.

Źródło