Asus Eee Pad EP101TC z Androidem potwierdzony, reszta tabletów wyceniona (update)

Asus Eee Pad EP101TC

Na tegorocznych targach Computex firma Asus zaprezentowała dwa tablety internetowe: EP121 oraz EP101TC. Nie tak dawno informowałam, że prawdopodobnie w drugim z nich Windows 7 zostanie jednak zastąpiony systemem operacyjnym od Google. Przedstawiciel producenta, Jerry Shen sprostował, że tablet ten pojawi się na rynku w dwóch wersjach: z Androidem i z Windows 7.

Androidowa edycja Asusa Eee Pad ma się pojawił na rynku, uwaga!, dopiero w marcu przyszłego roku. By wejść w jego posiadanie trzeba będzie wyłożyć ok. 399 dolarów. Co ciekawe, wersja tego samego urządzenia z Windows 7 ma być droższa. Jego cena ma się zamknąć w 499 dolarach.

To jednak nie jest ostatnia informacja od Jerrego Shena.

High-endowy Asus Eee Pad EP121 z Windows 7 ma kosztować 1000 dolarów, a w sprzedaży powinien się pojawić znacznie wcześniej niż EP101TC z Androidem. Tablet oczekiwany jest na rynku w grudniu bieżącego lub w styczniu przyszłego roku. Jego specyfikację znajdziecie tutaj.

Shen potwierdził także, iż czytnik książek elektronicznych o mylącej nazwie Asus Eee Tablet będzie sprzedawany za ok. 300 dolarów (czyli tyle, ile podawałam wcześniej). Na półkach sklepowych ma się pojawić w październiku.

Update (15.08):

Asus chyba w końcu zrozumiał, że nazywanie czytnika e-booków „Eee Tablet” jest mylące i zmienił tą nazwę na „Eee Note„.

Źródło