Asus Eee Pad EP101TC rezygnuje z Windows 7 na rzecz Androida!

Asus Eee Pad EP101TC

Na targach Computex 2010 firma Asus zaprezentowała dwa tablety internetowe. Były to: EP121 oraz EP101TC. Dziś przyjrzymy się temu drugiemu urządzeniu, gdyż jego najważniejsza dana ze specyfikacji – system operacyjny – uległa zmianie.

Zaraz po oficjalnej prezentacji modelu, producent podawał, że tablet będzie pracował pod kontrolą mobilnej platformy Windows 7. Jak się dziś okazało, Asus zmienił zdanie i w najnowszym jego urządzeniu znajdziemy Google Androida. Co ciekawe, może to być nawet wersja 3.0 Gingerbread.

Na pewno wielu zwolenników systemu operacyjnego internetowego giganta ucieszy się z tego powodu. Google Android to w ostatnim czasie jeden z najpopularniejszych i najbardziej lubianych OS-ów, jakie możemy znaleźć w urządzeniach mobilnych.

Specyfikacja Asusa EP101TC nie jest znana. Wiadomo jedynie, że tablet ma być wyposażony w dotykowy ekran o przekątnej 10-cali. Możemy się także domyślać, że na jego pokładzie nie zabraknie takich funkcji multimedialnych, jak WiFi, Bluetooth, 3G czy aparatu.

Asus planuje zaprezentował zmodyfikowane urządzenie na przyszłorocznych targach CES 2011, które odbywać się będą w styczniu. Wtedy to poznamy pełną specyfikację tabletu oraz przypuszczalną jego cenę.

Obecnie cena tabletu Asus EP101TC niestety nie została ujawniona. Nie inaczej jest także z datą jego wejścia do sprzedaży – ona również pozostaje na razie wielką niewiadomą.

Źródło