Asus aktualizuje rodzinę ZenFone do KitKata

Najpierw na Twitterze Asus poinformował, że najmniejszego z familii Zenfone’a można już aktualizować do najnowszego Androida. Naturalnie posiadacze ZenFone 5 i 6 mogli czuć się pokrzywdzeni. Na ich szczęście kilka godzin później okazało się, że dla ich modeli aktualizacja też już jest gotowa, tylko jeszcze nie wszędzie.

Bacznie śledzący Tabletowo wiedzą, że Kasia testowała już największych przedstawicieli rodziny ZenFone, czyli model sześcio i pięciocalowy. Już wtedy nakładka i wydajność systemu robiła bardzo dobre wrażenie, przynajmniej dla mnie. ;-) Wtedy jednak urządzenia pracowały pod kontrolą Androida Jelly Bean. Teraz może być szybciej i stabilniej.

O ile aktualizacja ZenFone 4 już się rozpoczęła i powinna być sukcesywnie udostępniania na kolejnych urządzeniach, o tyle ZenFone 5 i 6 może zostać uaktualniony, póki co, jedynie w Chinach i na Tajwanie. W ciągu kilku dni aktualizacja powinna być dostępne w kolejnych azjatyckich krajach.

Aktualizacja przynosi usprawnienia kontaktów, historii połączeń, dialera oraz aplikacji wiadomości. Poprawie uległa też, ponoć, automatyczna stabilizacja obrazu. Z nowości warto na pewno wymienić pełną, podwójną gotowość trybu dual-SIM.