Asus uaktualnia oprogramowanie dwóch urządzeń: MeMO Pad FHD 10 i Fonepad Note 6

Asus aktualizuje oprogramowanie dwóch urządzeń: MeMO Pad FHD 10 i Fonepad Note 6

Swego czasu Asus był producentem najczęściej aktualizującym swoje urządzenia. Można się zastanawiać czy było to tak dobre wsparcie ze strony firmy czy po prostu oprogramowanie wymagające poprawek, a może jedno i drugie (punkt widzenia, standardowo, zależy od punktu siedzenia). W ostatnim czasie jednak prym w aktualizowaniu sprzętu wiedzie Samsung. Asus nie chce pozostać w tyle i wydał właśnie dwie poprawki oprogramowania – dla MeMO Pad FHD 10 (4.7.3) oraz Fonepad Note 6 (10.16.1.26.4).

Niestety, w obu przypadkach producent, jak dotąd, poskąpił nam informacji odnośnie nowości, zmian i poprawek, jakie wprowadza nowa wersja oprogramowania. Możemy się jedynie spodziewać, że oprócz pomniejszych udoskonaleń i modyfikacji interfejsu, w grę wchodzi również wzrost wydajności obu produktów.

Pierwsze z urządzeń, Asus MeMo Pad FHD 10, na rynku jest już obecne od dłuższego czasu, przez co miałam nawet okazję je przetestować. Nie doświadczyłam wtedy problemów z działaniem modelu, co może sugerować, że tajwański koncern chce ulepszyć to, co i tak już wcześniej było dobre.

Asus Fonepad Note 6 z kolei miałam okazję trzymać w rękach w Berlinie na targach IFA i już wtedy były widoczne niedociągnięcia w interfejsie – zwłaszcza podczas korzystania z rysika. Tu aktualizacja była wręcz wskazana. Mam nadzieję, że rozwiązuje ona większość problemów (bo że wszystkie – niestety, wątpię).

Jeśli Wasze urządzenia nie poinformowały Was automatycznie o dostępności aktualizacji, możecie dokonać jej ręcznie. Do pobrania:
4.7.3 dla MeMO Pad FHD 10,
10.16.1.26.4 dla Fonepad Note 6.

Pamiętajcie jednak, by pobrać odpowiednią wersję oprogramowania, zależną od numeru SKU (powinno się zgadzać z wersją WorldWide, czyli WW, ale możecie to sprawdzić w ustawieniach tabletu -> o tablecie -> wersja oprogramowania).

źródło