Dobrej passy ciąg dalszy – Assassin’s Creed: Syndicate i Faeria kolejnymi darmowymi grami w Epic Games Store

Epic Games wiedzie od kilku miesięcy prym w obdarowywaniu nas kolejnymi, świetnymi produkcjami i tym razem po bardzo udanym poprzednim rozdawnictwie przygotowało kolejną ofertę wartą uwagi. Tym razem mowa o Assassin’s Creed: Syndicate i Faeria.

Żyjemy w pięknych czasach, kiedy spora część dużych gier z segmentu AAAtrafia prędzej czy później do paczek dostępnych za grosze lub zostaje udostępniona kompletnie za darmo. Choć gracze regularnie kupujący nowo wychodzące produkcje mogą poczuć się w pewien sposób oszukani, to większość fanów elektronicznej rozrywki raczej ceni sobie oszczędność.

Assassin’s Creed: Syndicate

Syndicate to bardzo specyficzna odsłona doskonale każdemu znanej serii gier o asasynach. Trochę w niej Unity, trochę „dwójki”, a jednocześnie czuć lekki powiew świeżości. Akcja produkcji została osadzona w dość nietypowych dla gier wideo realiach, czyli wiktoriańskim Londynie. Wyścigi powozów, spacerowanie po wielkich, zamglonych ulicach czy nadmiar charakterystycznych nakryć głowy u przechodniów to zdecydowanie rzeczy, które wyróżniają świat Syndykatu.

Grę rozbudowano względem poprzedników o kilka przydatnych gadżetów (linka z hakiem!), system przełączania się pomiędzy postaciami czy zmienioną, mniej uproszczoną mechanikę skradania się.

Pomimo zdobycia naprawdę przyzwoitych ocen od krytyków AC: Syndicate nie sprzedało się dobrze i generalnie przeszło bez większego echa w branży. Gra została więc zapomniana, a pamięć o niej przyćmiły huczne zapowiedzi rewolucji w serii jaką było Origins. Powyższe rzeczy nie zmieniają faktu, że produkcja jest naprawdę warta poświęcenia jej tych kilkunastu godzin potrzebnych na jej ukończenie.

Syndicate to swoisty efekt przejścia serii Assassin’s Creed pomiędzy swoim dawnym a obecnym wcieleniem

Faeria

Podobnie jak w przypadku poprzedniej paczki darmowych gier, tak i tutaj Epic poza jednym dużym tytułem przygotował mniejszą, ale jakże sympatyczną grę serwowaną bardziej w formie ciekawostki.

Faeria to wieloosobowa gra karciana, która łączy w sobie cechy Heartstone i prostych gier planszowych. Gracze chwalą produkcję za bardzo dobrą optymalizację, satysfakcjonujące, sprawiedliwe mechaniki i stosunkowo uczciwy system DLC. Przyjemna opcja dla fanów gatunku, jednak zdecydowanie nie dla miłośników dynamicznej rozgrywki.

Czy ktoś zamawiał kolejną karciankę?

Obie gry będą dostępne za darmo na platformie Epic Games Store pomiędzy 20 a 27 lutym. Gry zostaną w waszej bibliotece już na zawsze, nawet po zakończeniu promocji.

Źródło: własne