Dobrej passy ciąg dalszy - Assassin's Creed: Syndicate i Faeria kolejnymi darmowymi grami w Epic Games Store

Dobrej passy ciąg dalszy – Assassin’s Creed: Syndicate i Faeria kolejnymi darmowymi grami w Epic Games Store

Epic Games wiedzie od kilku miesięcy prym w obdarowywaniu nas kolejnymi, świetnymi produkcjami i tym razem po bardzo udanym poprzednim rozdawnictwie przygotowało kolejną ofertę wartą uwagi. Tym razem mowa o Assassin’s Creed: Syndicate i Faeria.

Żyjemy w pięknych czasach, kiedy spora część dużych gier z segmentu AAAtrafia prędzej czy później do paczek dostępnych za grosze lub zostaje udostępniona kompletnie za darmo. Choć gracze regularnie kupujący nowo wychodzące produkcje mogą poczuć się w pewien sposób oszukani, to większość fanów elektronicznej rozrywki raczej ceni sobie oszczędność.

Assassin’s Creed: Syndicate

Syndicate to bardzo specyficzna odsłona doskonale każdemu znanej serii gier o asasynach. Trochę w niej Unity, trochę „dwójki”, a jednocześnie czuć lekki powiew świeżości. Akcja produkcji została osadzona w dość nietypowych dla gier wideo realiach, czyli wiktoriańskim Londynie. Wyścigi powozów, spacerowanie po wielkich, zamglonych ulicach czy nadmiar charakterystycznych nakryć głowy u przechodniów to zdecydowanie rzeczy, które wyróżniają świat Syndykatu.

Grę rozbudowano względem poprzedników o kilka przydatnych gadżetów (linka z hakiem!), system przełączania się pomiędzy postaciami czy zmienioną, mniej uproszczoną mechanikę skradania się.

Pomimo zdobycia naprawdę przyzwoitych ocen od krytyków AC: Syndicate nie sprzedało się dobrze i generalnie przeszło bez większego echa w branży. Gra została więc zapomniana, a pamięć o niej przyćmiły huczne zapowiedzi rewolucji w serii jaką było Origins. Powyższe rzeczy nie zmieniają faktu, że produkcja jest naprawdę warta poświęcenia jej tych kilkunastu godzin potrzebnych na jej ukończenie.

Dobrej passy ciąg dalszy - Assassin's Creed: Syndicate i Faeria kolejnymi darmowymi grami w Epic Games Store
Syndicate to swoisty efekt przejścia serii Assassin’s Creed pomiędzy swoim dawnym a obecnym wcieleniem

Faeria

Podobnie jak w przypadku poprzedniej paczki darmowych gier, tak i tutaj Epic poza jednym dużym tytułem przygotował mniejszą, ale jakże sympatyczną grę serwowaną bardziej w formie ciekawostki.

Nowy serwis Tabletowo. Sprawdź oiot.pl

Faeria to wieloosobowa gra karciana, która łączy w sobie cechy Heartstone i prostych gier planszowych. Gracze chwalą produkcję za bardzo dobrą optymalizację, satysfakcjonujące, sprawiedliwe mechaniki i stosunkowo uczciwy system DLC. Przyjemna opcja dla fanów gatunku, jednak zdecydowanie nie dla miłośników dynamicznej rozgrywki.

Dobrej passy ciąg dalszy - Assassin's Creed: Syndicate i Faeria kolejnymi darmowymi grami w Epic Games Store
Czy ktoś zamawiał kolejną karciankę?

Obie gry będą dostępne za darmo na platformie Epic Games Store pomiędzy 20 a 27 lutym. Gry zostaną w waszej bibliotece już na zawsze, nawet po zakończeniu promocji.

Źródło: własne