ARM Mali-T604 w akcji (wideo)

arm mali t-604

Wczoraj firma ARM zapowiedziała kolejne układy graficzne, które już niebawem znajdą zastosowanie w urządzeniach mobilnych: tabletach i smartfonach. Ich głównymi zaletami jest, jak informował w swoim wpisie Jarek, zwiększona o 50 procent wydajność, zmniejszony pobór energii oraz możliwości mające pozwolić na granie w tytuły grafiką zbliżone do konsol. Dzięki redakcji Engadget możemy zobaczyć jak jeden z nich – czterordzeniowy układ ARM Mali-T604 – radzi sobie w rzeczywistości.

Możliwości wspomnianego układu zaprezentowane zostały na urządzeniu referencyjnym, na temat którego wiadomo niewiele. Jego sercem został dwurdzeniowy procesor ARM Cortex A-15 (proces technologiczny nieokreślony – między 28 a 40 nm, podobnie jak częstotliwość taktowania zegara), a za grafikę odpowiadał właśnie czterordzeniowy procesor graficzny Mali-T604.

Na poniższym wideo możecie zobaczyć wersje demonstracyjne trzech różnych gier, pokazujące efekty graficzne, których możemy się spodziewać w końcowym sprzęcie z najnowszym układem oferowanym przez ARM. Gra Timbuktu 2 prezentuje głębię ostrości i cień (też odnosicie wrażenie, że ten tytuł się niesamowicie zacina?), Hauntheim to produkcja z wieloma źródłami oświetlenia oraz Enlighten – zabawa ze światłem w czasie rzeczywistym.

Pierwsze urządzenia oferujące Mali-T604 mają zadebiutować na rynku w 2012 roku.

źródło