Archos będzie produkował tablety z logo "Kodak" na obudowie 20

Archos będzie produkował tablety z logo „Kodak” na obudowie

Kodak to firma z ponad stuletnimi tradycjami w branży fotograficznej. Mimo to, w ostatnim czasie już dwukrotnie próbowała swoich sił również na rynku smartfonów (zob. Kodak IM5 i Kodak Ektra). Teraz przyszedł czas na segment tabletów.

Kodak „wejdzie” na ten rynek jednak pośrednio, bo przy pomocy innej firmy. Na wspólnika wybrano wywodzącego się z Francji Archosa, który w swoim portfolio ma zarówno smartfony, jak i tablety. To właśnie m.in. posiadane doświadczenie zdecydowało o tym, że Amerykanie postanowili nawiązać współpracę z Francuzami.

Produkowane przez Archosa tablety mają mieć nie tylko logo Kodaka na obudowie, ale również aparaty 8 Mpix na pleckach oraz zestaw preinstalowanych aplikacji do ich obróbki. Dzięki wbudowanemu modemowi 3G, użytkownicy będą mogli się podzielić efektami swojej twórczości z innymi w każdym miejscu na świecie. Jak zapowiadają Amerykanie, urządzenia mają być połączeniem eleganckiego designu z najnowszymi zdobyczami techniki.

Deal Archosa i Kodaka dotyczy wyłącznie rynku europejskiego. Tablety pojawią się w sprzedaży na Starym Kontynencie na przełomie pierwszej i drugiej połowy 2017 roku.

Źródło: Android Police