iPhone X nie będzie żył długo i szczęśliwie. Apple wycofa go ze sprzedaży już za kilka miesięcy | Tabletowo.pl

iPhone X nie będzie żył długo i szczęśliwie. Apple wycofa go ze sprzedaży już za kilka miesięcy

Dołącz do dyskusji 0

Kiedy Apple prezentuje nowe smartfony, obniża ceny poprzedniej generacji i nadal ją sprzedaje. To stosowana od lat reguła, chociaż zdarzały się wyjątki. Kolejnym takim może być iPhone X – koncern z Cupertino rzekomo zamierza pożegnać się z tym modelem już za kilka miesięcy.

Jubileuszowy iPhone z wielu powodów jest wyjątkowym smartfonem. Jeszcze przed jego oficjalną premierą wydawało się, że będzie to jednorazowy „wybryk” – wszakże model ten miał być ukoronowaniem dziesięcioletniej historii iPhone’a i nic nie wskazywało na to, że Apple zamierza kontynuować tę linię stylistyczną. Ostatnie doniesienia zdają się jednak sugerować coś zupełnie innego.

Według nich, koncern z Cupertino w 2018 roku zaprezentuje trzy nowe modele, wizualnie podobne do iPhone’a X. Dwa z nich mają być jego bezpośrednimi następcami (jeden w tym samym rozmiarze, drugi z trochę większym wyświetlaczem, również OLED-owym), natomiast trzeci ma stanowić nieco tańszą „alternatywę” dla nich. I to właśnie ten ostatni ma być powodem, dla którego Apple zrezygnuje z dalszej sprzedaży jubileuszowego iPhone’a.

fot. KGI Research

Dlaczego? Jak nietrudno się domyślić, po premierze nowych smartfonów, producent musiałby obniżyć cenę iPhone’a X. Takie posunięcie mogłoby jednak spowodować wewnętrzną konkurencję pomiędzy nim, a trzecim z ww. iPhone’ów, bowiem wielu klientów prawdopodobnie by uznało, że woli o rok starszy, ale bardziej „wybajerzony” sprzęt niż tegoroczny w niewiele niższej cenie, ale mniej emejzing.

Przytoczona powyżej argumentacja, którą przedstawił naczelny analityk Apple, Ming-Chi Kuo z KGI Securities, wydaje się wiarygodna, a taki scenariusz prawdopodobny. Szczególnie, że nie byłby to pierwszy raz, kiedy koncern z Cupertino po roku „porzuca” starszy model. Do tego kontynuowanie sprzedaży iPhone X w obniżonej cenie mogłoby negatywnie wpłynąć na wizerunek high-endowej linii w portfolio. A można zrozumieć, że w interesie producenta jest, aby podtrzymać jej „renomę”, tzn. oferowanie wyjątkowych funkcji w – mniemaniu koncernu z Cupertino – adekwatnej cenie.

Polecamy również:

Że niby w Polsce iPhone X jest drogi? No to zobaczcie, ile kosztuje w Brazylii, szczęka Wam opadnie

Źródło: MacRumors

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona