iPhone X nie będzie żył długo i szczęśliwie. Apple wycofa go ze sprzedaży już za kilka miesięcy - Tabletowo.pl

iPhone X nie będzie żył długo i szczęśliwie. Apple wycofa go ze sprzedaży już za kilka miesięcy

Dołącz do dyskusji 0

Kiedy Apple prezentuje nowe smartfony, obniża ceny poprzedniej generacji i nadal ją sprzedaje. To stosowana od lat reguła, chociaż zdarzały się wyjątki. Kolejnym takim może być iPhone X – koncern z Cupertino rzekomo zamierza pożegnać się z tym modelem już za kilka miesięcy.

Jubileuszowy iPhone z wielu powodów jest wyjątkowym smartfonem. Jeszcze przed jego oficjalną premierą wydawało się, że będzie to jednorazowy „wybryk” – wszakże model ten miał być ukoronowaniem dziesięcioletniej historii iPhone’a i nic nie wskazywało na to, że Apple zamierza kontynuować tę linię stylistyczną. Ostatnie doniesienia zdają się jednak sugerować coś zupełnie innego.

Według nich, koncern z Cupertino w 2018 roku zaprezentuje trzy nowe modele, wizualnie podobne do iPhone’a X. Dwa z nich mają być jego bezpośrednimi następcami (jeden w tym samym rozmiarze, drugi z trochę większym wyświetlaczem, również OLED-owym), natomiast trzeci ma stanowić nieco tańszą „alternatywę” dla nich. I to właśnie ten ostatni ma być powodem, dla którego Apple zrezygnuje z dalszej sprzedaży jubileuszowego iPhone’a.

Tabletowo.pl iPhone X nie będzie żył długo i szczęśliwie. Apple wycofa go ze sprzedaży już za kilka miesięcy Apple iOS Plotki / Przecieki Smartfony

fot. KGI Research

Dlaczego? Jak nietrudno się domyślić, po premierze nowych smartfonów, producent musiałby obniżyć cenę iPhone’a X. Takie posunięcie mogłoby jednak spowodować wewnętrzną konkurencję pomiędzy nim, a trzecim z ww. iPhone’ów, bowiem wielu klientów prawdopodobnie by uznało, że woli o rok starszy, ale bardziej „wybajerzony” sprzęt niż tegoroczny w niewiele niższej cenie, ale mniej emejzing.

Przytoczona powyżej argumentacja, którą przedstawił naczelny analityk Apple, Ming-Chi Kuo z KGI Securities, wydaje się wiarygodna, a taki scenariusz prawdopodobny. Szczególnie, że nie byłby to pierwszy raz, kiedy koncern z Cupertino po roku „porzuca” starszy model. Do tego kontynuowanie sprzedaży iPhone X w obniżonej cenie mogłoby negatywnie wpłynąć na wizerunek high-endowej linii w portfolio. A można zrozumieć, że w interesie producenta jest, aby podtrzymać jej „renomę”, tzn. oferowanie wyjątkowych funkcji w – mniemaniu koncernu z Cupertino – adekwatnej cenie.

Polecamy również:

Że niby w Polsce iPhone X jest drogi? No to zobaczcie, ile kosztuje w Brazylii, szczęka Wam opadnie

Źródło: MacRumors

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - extra rabaty!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona