Ważne

W tym roku jest tylko jeden iPhone X. W przyszłym roku będą już trzy

iPhone X może nie jest najpiękniejszy, ale osobiście uważam, że brak przycisku Początek można mu wybaczyć, ponieważ obsługa gestami – przynajmniej dla mnie – jest nieziemsko wygodna. Z drugiej strony mimo wszystko szkoda, że Apple nie zastosowało w tym modelu czytnika linii papilarnych, ale jak powiedział jeden z przedstawicieli producenta, nigdy tego nie planowano. I czy się komuś podoba, czy nie, to w przyszłym roku koncern z Cupertino pokaże światu trzy iPhone’y X.

Oczywiście jest to skrót myślowy, ale dobrze oddaje to, co ma się stać w 2018 roku. Jak bowiem donosi Ming-Chi Kuo, analityk KGI Securities (którego chyba nie trzeba przedstawiać, prawda?) w przyszłym roku Apple zaprezentuje trzy modele, które wizualnie będą wyglądały – przynajmniej od przodu – jak jubileuszowy iPhone z tego roku.

Jeden z nich zapowiada się na bezpośredniego następcę iPhone’a X – smartfon zostanie bowiem wyposażony – tak samo jak jego poprzednik – w 5,8-calowy wyświetlacz OLED, oczywiście z charakterystycznym wycięciem na górze. Drugi model – roboczo nazywany teraz iPhone X Plus – także dostanie ekran OLED, tylko już o przekątnej 6,5 cala. Ming-Chi Kuo przy okazji podaje, że w pierwszym przypadku panel będzie miał 458 ppi (czyli rozdzielczość 2436×1125 pikseli), natomiast w drugim od 480 do 500 ppi.

Trzeci z przyszłorocznych iPhone’ów ma z kolei zostać wyposażony w wyświetlacz TFT LCD o przekątnej 6,1 cala – co ciekawe, również z wycięciem na samej górze. Tu rozdzielczość będzie jednak wyraźnie niższa, ponieważ współczynnik ppi ma wynieść od 320 do 330 ppi.

Jak widać, w przyszłym roku szykuje się mała rewolucja w portfolio Apple. Po pierwsze, znikną w końcu te monstrualne ramki. Po drugie – niestety – najprawdopodobniej wszystkie trzy modele zostaną wyposażone w FaceID, co oznacza całkowitą eliminację czytnika linii papilarnych. Osobiście wątpię, żeby producent zdecydował się na zintegrowanie go z wyświetlaczem lub umieścił sensor na pleckach. Szczególnie, że skaner ma zniknąć też z iPadów.

Jak sugeruje Ming-Chi Kuo, iPhone z 6,1-calowym wyświetlaczem TFT LCD powinien być jednocześnie tym najtańszym. Cena nowego iPhone’a X najpewniej pozostanie na tym samym poziomie (999/1149 dolarów). Ciekawe natomiast, ile Apple zażyczy sobie za iPhone’a X Plus. Ktoś spróbuje strzelić? Czasami całkiem nieźle Wam to nawet wychodzi ;)

Na koniec wypada jeszcze dodać, że na razie nie wiadomo, jak Apple nazwie przyszłoroczne iPhone’y. Patrząc jednak na powyższe, osobiście nie spodziewam się już iPhone’a 9. Niewykluczone, że producent także w tej kwestii zdecyduje się na małą “rewolucję” – tak, jak zrobił to wraz z prezentacją iPada w marcu tego roku.

Źródło: AppleInsider

Komentarze

 • teges

  Czyli iPhone 8 ostatnim kompaktowym iPhone.

  • abc

   X znów wiele większy nie jest (co osobiście mnie mocno zdziwiło).

   • teges

    Tak, ale czy w iPhone 8 musiałeś sięgać palcem do górnej krawędzi….nie.
    Wymiary to jedno, a powierzchnia ekranu drugie.
    W kieszeni różnicy się nie odczuje, co jest na plus, ale użytkowanie to inna kwestia.

 • Ris

  to ma sens

 • Brzydal

  Może wprowadzą wtedy SE o wymiarach 4,7

 • Mono25

  a może ten 6,1 cala to jakiś Iphone X 2 lite?

 • Michał P

  Będzie iPhone XD

 • TakTylkoMowie

  Fajniejszy byłby iPhone SE z wyświetlaczem na cały front :(

 • Fog

  3 x żenada no to jest wybór;)

 • pawelego

  Rozmieniają się na drobne. Za dużo tego. Zamiast wypuścić dopracowany sprzęt z dopracowanym softem idą w szeroki wybór. iP 5c, iP6, iP8 okazały się klapą. iPX to strzał w dziesiątkę. Po co więcej? Wystarczy kontynuować i po cichu pracować nad czymś nowym a nie trzepać jakieś ajfono-podobne wyroby.

 • Ada Kot

  Apple rozdaje nowe IPHONY X oraz IPHONA 8 do testów!!!!
  http://new-iphone.pl/53322

 • Ada Kot

  Apple rozdaje nowe IPHONY X oraz IPHONA 8 do testów!!!!
  http://new-iphone.pl/53322

 • Piotrek B.

  Uważam że iphone x plus w przyszłym roku będzie kosztował 1500/2000/2500 dolarów.

 • Adrian Fijał

  Słuchajcie Jeśli szukacie tego telefonu to tutaj można go wygrać :) ja wygrałem tydzień temu i jestem bardzo zadowolony http://iphone-seven.pl/52136

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona