Apple stanie się konkurencją dla firmy, której jest właścicielem. Nowe słuchawki zaszkodzą Beatsom? | Tabletowo.pl

Apple stanie się konkurencją dla firmy, której jest właścicielem. Nowe słuchawki zaszkodzą Beatsom?

Dołącz do dyskusji 0

Nowe słuchawki Apple? Chętnie je zobaczymy. Informacja o tym, że gigant z Cupertino przygotowuje wysokiej jakości słuchawki nauszne z aktywną redukcją szumów, wczoraj obiegła świat. Tylko po co Apple w swoim portfolio taki sprzęt, skoro firma włada marką Beats by Dr. Dre?

W pewnym sensie, słuchawki nauszne niemarkowane przez Beats Electronics, są Apple bardzo potrzebne. iPhone’y nie mają już gniazda słuchawkowego, a firma mocno promuje nowy, bezprzewodowy standard łączności z AirPodsami. Nie każdy jednak będzie wniebowzięty, używając białych pchełek łączących się ze smartfonem przez Bluetooth. Niezależnie od tego, jak dobrej jakości by były, część ludzi woli po prostu słuchawki nauszne.

I tutaj pojawiają się Beatsy. Pojawia się jednak pewien problem. Nie dość, że Beatsy w większości mają kabel, to przecież nie każdy ufa tej marce. Niezależnie od wiedzy, że Beats Electronics należy przecież do Apple, niektórzy nigdy nie kupią akcesorium z logo Dr. Dre, kierując się jakimś wewnętrznym kodeksem albo po prostu preferując inne brzmienia. W związku z tym Apple musi wypuścić na rynek własne słuchawki, żeby załatać dziurę w swojej ofercie. Firma nie może przecież pozwolić sobie na to, by ktoś, kto potrzebuje słuchawek, opuścił sklep Apple z pustymi rękami.

Spodziewamy się więc, że nowe słuchawki zostaną zaprezentowane na najbliższej konferencji Apple, ale pewnie minie trochę czasu, zanim zostaną wprowadzone do sklepów, tak jak to było w wypadku AirPodsów.

Wprowadzenie własnych słuchawek z aktywną redukcją szumów, to ruch, który zapewne przyniesie gigantowi z Cupertino kolejne zyski. Firma ta nie ma w zwyczaju podejmowania nietrafionych finansowo decyzji. Ciekaw jestem, czy Beats Electronics odczuje na sobie premierę nowych nauszników Apple.

Możliwe, że w 2018 roku pojawią się nowe AirPodsy. Ciekawe, jak będą reklamowane? “Zgubisz je jeszcze łatwiej”?

źródło: Slashgear
na zdjęciu tytułowym: Beats Studio3 Wireless

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona