W Apple Watch series 3 LTE występują problemy z łącznością | Tabletowo.pl

W Apple Watch series 3 LTE występują problemy z łącznością

Apple już wie o problemie i szykuje aktualizację

Dołącz do dyskusji 0

Nie jest dobrze – Apple Watch series 3 nie zdążył jeszcze trafić do klientów, a już okazuje się, że najnowszy smartwatch Apple trapią problemy z łącznością. Na szczęście producent już o nich wie i zapowiada aktualizację, która je wyeliminuje.

Od razu napiszę, że polskich klientów sprawa nie dotyczy, ponieważ z problemami z łącznością boryka się wyłącznie wersja z wbudowaną kartą e-SIM i LTE – a ta w Polsce nie jest (i nigdy nie będzie) dostępna. Jeżeli więc ktoś z Was lub Waszych bliskich/znajomych zakupił w przedsprzedaży Apple Watch series 3, nie każcie mu anulować zamówienia. W ich urządzeniach wszystko powinno (słowo-klucz) działać jak należy.

Więcej zmartwień mają natomiast ci, którzy zdecydowali się na smartwatch właśnie w wersji z wbudowaną kartą e-SIM. A jest ich całkiem sporo, ponieważ według szacunków, model LTE stanowi ponad 80% (w porywach do nawet 90%) wszystkich zamówionych w przedsprzedaży smartzegarków. Czyli w interesie Apple jest to, aby jak najszybciej pozbyć się problemu. Szczególnie, że urządzenia trafią do klientów dosłownie na dniach, od 22 września począwszy i niezbyt korzystnie by było zrazić ich już na wstępie.

A o co dokładnie chodzi? Apple Watch series 3 został rozesłany do dziennikarzy na testy i redaktor serwisu The Verge poinformował, że w jego egzemplarzu występowały problemy z łącznością. Dokładniej chodziło o to, że smartwatch nie pozwalał się przełączyć na sieć komórkową, kiedy znajdował się w zasięgu nieautoryzowanej sieci Wi-Fi lub sygnał Wi-Fi był wyjątkowo słaby. Apple sądząc, że jest to wina tej akurat sztuki wymieniło urządzenie na nowe, ale sytuacja się powtarzała.

Wychodzi więc na to, że wina nie leży po stronie sprzętu, a oprogramowania. Na szczęście producent już wie o występujących problemach i zapewnił, że pracuje nad rozwiązaniem i stosowna aktualizacja na pewno zostanie wkrótce udostępniona.

Polecamy również:

Ludzie rzucili się na zegarki Apple Watch z LTE. Stanowią one aż 80% zamówień

Jak z tą baterią w Apple Watch series 3? Będzie trzymać?

Źródło: The Verge

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona