Ważne

Ludzie rzucili się na zegarki Apple Watch z LTE. Stanowią one aż 80% zamówień

Firma maklerska KGI Securities, której przedstawicieli określa się jako jednych z najlepszych analityków Apple, przewidywała, że poziom zamówień Apple Watch Series 3 z łącznością komórkową, sięgnie maksymalnie 40%. Okazało się, że ludzie wybierają ten wariant znacznie chętniej niż ten podstawowy.

Apple Watch Series 3 w jednej ze swoich odmian umożliwia łączenie się z internetem, wykonywanie/odbieranie połączeń i wysyłanie wiadomości bez konieczności łączenia się z iPhonem. Wydawałoby się, że tylko niewielka część klientów będzie chciała korzystać z takiej możliwości, ale pierwsze dane dotyczące zamówień nowego zegarka Apple mówią co innego.

Odkąd 15 września ruszyła sprzedaż Apple Watchy serii 3., największą popularnością cieszy się model z kartą e-SIM. Dlatego Ming-Chi Kuo, który jeszcze przed konferencją Apple określił swoje szacunki dotyczące sprzedaży zegarków tego producenta, musiał zweryfikować swoją opinię. Teraz mówi, że odsetek osób zamawiających smartwatcha Apple z LTE może sięgnąć nawet 90%.

Cena startowa za Apple Watch Serii 3 Cellular wynosi 399 dolarów. W Polsce jej nie dostaniemy – na stronie Apple dostępny jest tylko edycja z GPS, za 1599 zł.

źródło: AppleInsider, Apple przez phoneArena

Komentarze

 • Konrad Uroda-Darłak

  Nic dziwnego, skoro dopiero ten model jest w miarę użyteczny.

  • marcus1212

   Niestety użyteczny TYLKO w jednym kraju… ech… Zresztą szkoda że w PL nie ma eSIM.
   BTW co to kurna za mglisty kolor??? wtf?

   • Paweł

    Mglisty brzmi lepiej niż chmura deszczowa lub beton ;)

    • marcus1212

     hehe kolor zmrożonego betonu :)

   • Konrad Uroda-Darłak

    Cóż, osoby go kupujące raczej z Polski nie pochodzą – także mój komentarz jest jak najbardziej na miejscu :)

 • AS

  W sumie mnie to nie dziwi. LTE było jednak tym, czego w tym produkcie na pewno brakowało.

 • Ris

  Tylko po co to LTE, H+ wystarczy aż nadto jeśli chodzi o zegarek.

  • RM

   Pewnie są już kraje na tym świecie (może Korea) gdzie 3G jest już szczątkowe albo go nie ma. U nas będzie coraz mniej 3G, a już dziś na terenach niemiejskich masz relatywnie dobre LTE w paśmie 800 MHz w porównaniu z relatywnie beznadziejnym 3G w paśmie 900 MHz, które działa słabo.

   • afterburner

    Chyba mało jeździsz po Polsce. Sporo znam miejsc, gdzie nie ma nic.

 • internet trolling & co

  Rafał Pawłowski na blogu – wasza konkurencja z myapple – twierdzi, że AW3 to początek końca ajfona jakiego znamy. Oderwanie komunikacji głosowej. Więc szerzej – początek zmiany smartfona w coś innego.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona