Apple Watch produkować będzie już nie tylko Quanta Computer, ale też Compal Electronics - Tabletowo.pl

Apple Watch produkować będzie już nie tylko Quanta Computer, ale też Compal Electronics

Od samego początku aż do tej pory jedynym producentem Apple Watcha (zarówno series 1, jak i series 2) jest Quanta Computer. Apple postanowiło jednak zdywersyfikować łańcuch dostaw i zlecić wytwarzanie jego smartzegarka również Compal Electronics.

Począwszy od drugiej połowy 2017 roku, Quanta Computer – jako jedyna – odpowiadać będzie za produkcję Apple Watch series 3, którego premiery wszyscy spodziewają się we wrześniu, razem z iPhone’ami 7S i 7S Plus oraz jubileuszowym iPhone’em (chociaż mówi się, że debiut tego ostatniego może się przesunąć na październik lub nawet na listopad).

Compal Electronics ma z kolei przejąć pałeczkę po Quanta Computer i zająć się produkcją Apple Watch series 2 (ale tylko w jakiejś części, reszta pozostanie w rękach QC). Serwis źródłowy nie wspomina nic o Apple Watch series 1, więc należy się spodziewać, że smartwatch zostanie wycofany z oferty. Choć to po części dobrze, ponieważ przy okazji ceny drugiej generacji powinny zostać nieco obniżone.

Nie wiadomo, dlaczego Apple postanowiło polegać od teraz na dwóch dostawcach, jednak deal ten jest jak wygrana na loterii dla Compal Electronics. Firma dotychczas zajmowała się bowiem głównie produkcją części do notebooków, a jak wiadomo, rynek ten sukcesywnie się kurczy, ponieważ klienci wolą hybrydy. Umowa z koncernem z Cupertino na pewno przyniesie spory i jakże potrzebny zastrzyk gotówki.

Przy okazji warto poruszyć też temat Apple Watch series 3, jednak nie spodziewajcie się, że wypiszę Wam tu jego pełną specyfikację techniczną. Nie. Mówi się jednak, że trzecia generacja smartzegarka Apple nareszcie przyniesie coś, na co czekają wszyscy zainteresowani – niezależność od iPhone’a, czyli obsługę kart SIM. Ale niestety osobiście obawiam się, że jeśli firma rzeczywiście ma to w planach, to najprawdopodobniej zdecyduje się na e-sim, które w Polsce nie są obsługiwane. Oczywiście mogę się mylić (i oby!), ale nie byłby to pierwszy taki przypadek (wystarczy przypomnieć sobie na przykład Samsunga Gear S2). Zobaczymy.

Źródło: DigiTimes

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona