Apple udziela Samsungowi rad... A sąd odrzuca wniosek Apple o zakaz sprzedaży Galaxy Tab 10.1 w USA - Tabletowo.pl
Ważne

Apple udziela Samsungowi rad… A sąd odrzuca wniosek Apple o zakaz sprzedaży Galaxy Tab 10.1 w USA

Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z wielkiej „zażyłości” między Apple i Samsungiem. Obie firmy od miesięcy sądowo skaczą sobie do gardeł, a mimo wszystko ze sobą ściśle współpracują (Samsung dostarcza komponenty do iPada). Jak przystało na „dobrego przyjaciela”, Apple poinstruowało Samsunga jak powinny wyglądać jego urządzenia – zarówno tablety, jak i smartfony. Totalny absurd.

Jeśli zastanawialiście się kiedykolwiek jak ma wyglądać sprzęt, żeby nie naruszał designu Apple, trafiliście na dobrego newsa. Koncern z Cupertino postanowił wytłumaczyć Samsungowi co powinien robić, żeby nie naruszać jego patentów. A wszystko przez to, że sąd zobowiązał Apple do wyraźnego wskazania, które patenty dotyczące wyglądu urządzeń łamie Samsung. Ten z kolei broni się stwierdzeniem, że wszystkie funkcjonalne elementy designu, mające – według Apple – naruszać patenty firmy – są niezbędne w każdym nowoczesnym urządzeniu. I to właśnie dlatego Apple stworzyło listę, w której wymienia możliwe alternatywy wyglądu urządzeń, które mógł wziąć pod uwagę Samsung. Zanim zaczniecie to czytać, odstawcie picie i jedzenie – w innym wypadku możecie się zakrztusić.

Apple radzi Samsungowi w sprawie designu tabletów:
– kształt tabletu nie musi być prostokątny, a jego rogi nie muszą być zaokrąglone,
– ramka wokół ekranu może być gruba, niekoniecznie cienka,
– przednia powierzchnia tabletu nie musi być całkiem płaska,
– przy patrzeniu z boku na tablet, sprzęt nie powinien sprawiać wrażenia cienkiego (= powinien być gruby).

I kilka rad dotyczących designu telefonów, które są równie interesujące:
– przedni panel nie powinien być czarny,
– kształt komórki nie musi być prostokątny, a jego rogi nie muszą być zaokrąglone,
– wyświetlacz nie musi leżeć po środku przedniego panelu…

Po przeczytaniu powyższych rad Amerykanów trudno nie odnieść wrażenia, że Samsung ma rację twierdząc, że jest jeden uniwersalny design urządzeń, którego powinni się trzymać wszyscy producenci – oczywiście z umiarem i dodając od siebie różne elementy, by ich wygląd był jeszcze ciekawszy i miły dla oka. Trudno bowiem wyobrazić sobie – w dzisiejszych czasach – urządzenia, które by były grube, brzydkie, z wielką ramką dookoła ekranu i z kanciastymi rogami.

A tymczasem docierają do nas bardzo ciekawe informacje ze Stanów Zjednoczonych, gdzie tamtejszy sąd oddalił wniosek Apple o zakaz sprzedaży urządzeń Samsunga na terenie USA. To z kolei jest jednoznaczne z tym, że jeszcze przed świętami Samsung będzie mógł zarobić na sprzedaży tabletu Galaxy Tab 10.1 oraz smartfona Galaxy S2 w USA.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona