Apple traci prawa do nazwy "iPad" na terenie Chin i składa apelację - Tabletowo.pl

Apple traci prawa do nazwy „iPad” na terenie Chin i składa apelację

„Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka” – to przysłowie ciśnie się na usta czytając o porażce Apple w jednym ze sporów sądowych. W znakomitej większości walk toczonych przez koncern z Cupertino w obecności sędziów to właśnie Apple wychodzi obronną ręką, zmuszając rywali do zapłaty niesamowicie wysokich odszkodowań. Ale przecież nie można wiecznie wygrywać… Firma Apple poniosła sromotną porażkę w Chinach, gdzie straciła prawa do nazwy swoich tabletów, czyli „iPad”.

Jeśli uważnie śledzicie Tabletowo.pl na pewno wiecie, że w grudniu rozpoczął się spór Apple z Proview, producentem paneli LCD, dotyczący prawa do nazwy iPad (a jeśli nie wiecie – polecam koniecznie przeczytać ten wpis, z którego dowiecie się więcej na ten temat). Wtedy to Ludowy Sąd Municypalny w Shenzen odrzucił pozew Apple przeciwko Proview. A teraz sprawa przybrała nieco innego toku. Druga z firm oskarżyła giganta i wygrała, tym samym Apple straciło prawa do nazwy „iPad” na terenie Chin.

Oczywiście na tym cała sprawa się nie skończy. Koncern Apple miał prawo wniesienia apelacji, z którego oczywiście skorzystał. Coś mi się jednak wydaje, że akurat w tym przypadku racja leży po stronie mniejszej firmy i to właśnie ona ostatecznie będzie się cieszyła z nagłego przypływu gotówki, bo niewątpliwie odszkodowanie, które będzie musiało zapłacić Apple, będzie bardzo wysokie.

Kto wie, może ostatecznie skończy się też na tym, że tablet Apple będzie sprzedawany w Chinach pod inną nazwą? Bardziej prawdopodobne jest jednak przeniesienie praw własności nazwy „iPad” na Apple za odpowiednio wysoką stawkę.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona