Apple się obudziło i w końcu rozpocznie prace nad okrągłym Apple Watchem?

Apple do tej pory uparcie przekonywało, że prostokątny kształt kopert w Apple Watchu to kwintesencja elegancji i najlepsze, co może spotkać użytkownika iPhone’a. Jak się okazuje, być może za jakiś czas firma „wymyśli zegarek na nowo”, prezentując Apple Watcha z bardziej tradycyjnym kształtem tarczy wyświetlacza.

Reklama

Opis patentu, jaki został zgłoszony przez Apple, wskazuje wskazuje na okrągły kształt ekranu smartwatcha, dokładnie taki, jaki już od dłuższego czasu mają inteligentne zegarki bazujące na systemie Android Wear lub Tizen. Wypuszczenie na rynek urządzenia o takim wyglądzie ma sens, gdyż wariant zegarka z tarczą mógłby stać się bardziej wygodny i lepiej wpasowywałby się w stylistykę urządzeń Apple.

W celu uniknięcia designu „przebitej opony”, jaką można zaobserwować w Moto 360 (z powodu niewielkiego ścięcia na samym dole ekranu), Apple zamierza wykorzystać całą przestrzeń wyświetlacza. Ma to zostać osiągnięte dzięki efektywnemu rozmieszczeniu pikseli na ekranie.

Rzecz jasna, ubieganie się o patent nie jest równoznaczne z jego otrzymaniem, a samo otrzymanie patentu nie obliguje do skorzystania z niego. Dotyczy to między innymi Apple, które zaraz za Samsungiem zgłasza najwięcej patentów odkładanych na półkę i nie wykorzystywanych w kolejnych urządzeniach. Zawsze jest szansa, że firma z Cupertino skorzysta z projektu okrągłego Apple Watcha, i pewnie sporo użytkowników iPhone’ów chciałoby mieć takie urządzenie na ręce.

Do czasu, kiedy to nie nastąpi, użytkownicy iOS muszą cieszyć się z tego, co jest – Apple Watch 2 to całkiem fajny smartwatch. Mając jednak kręćka na punkcie okrągłych tarcz zegarów, można wybierać spośród urządzeń konkurencji. Trzeba jednak mieć w pamięci, że nie wszystkie zechcą dobrze współpracować z iPhonem.

 

źródło: US Patent dzięki AppleInsider