Apple publikuje wyniki finansowe za ostatni kwartał. Sprzedaż iPadów w dół - Tabletowo.pl

Apple publikuje wyniki finansowe za ostatni kwartał. Sprzedaż iPadów w dół

Dołącz do dyskusji 0

Sprzedaż iPadów, choć jest niewątpliwie imponująca (w sumie 237 milionów sprzedanych sztuk na świecie), z kwartału na kwartał maleje. Firma Apple opublikowała najświeższe wyniki finansowe i sprzedażowe za ostatni kwartał fiskalny, pokrywający się z trzecim kwartałem 2014 roku, z których dowiadujemy się, że rok do roku najbardziej zyskują… komputery Mac.

Zanim jednak o poziomie sprzedaży poszczególnych produktów koncernu z Cupertino, zajrzyjmy jej do portfela. I tak, przychód Apple w ciągu ostatnich trzech miesięcy wyniósł 42,1 mld dolarów (w analogicznym okresie roku poprzedniego: 37 mld, kwartał wcześniej: 37,4 mld), natomiast zysk – 8,5 mld dolarów (rok wcześniej: 7,5 mld, kwartał wcześniej: 7,7 mld).

Mimo wszystko jednak najbardziej interesuje nas poziom sprzedaży – głównie iPadów. W ostatnim kwartale Apple sprzedało 12,3 mln egzemplarzy, co daje spadek o 13% (z 14,1 mln) w stosunku rok do roku oraz o 7% (z 13,3 mln) względem poprzedniego kwartału.

O ile do pewnego momentu (pierwszy kwartał 2013 roku) iPady notowały stały wzrost, tak od tego czasu prawie ciągle ich sprzedaż utrzymuje się na tym samym – lub niższym – poziomie. Świetnie obrazuje to grafika załączona przez Benedicta Evansa na Twitterze:

Sprzedaż pozostałych produktów Apple w ostatnich trzech miesiącach przedstawia się następująco:

  • iPhone: 39,3 mln (rok wcześniej: 33,8 mln, kwartał wcześniej: 35,2 mln),
  • komputery Mac: 5,5 mln (rok wcześniej: 4,6 mln, kwartał wcześniej: 4,4 mln),
  • iPod: 2,6 mln (rok wcześniej: 3,5 mln, kwartał wcześniej: 2,9 mln).

Szczegóły znajdziecie poniżej:

Tabletowo.pl Apple publikuje wyniki finansowe za ostatni kwartał. Sprzedaż iPadów w dół Apple Ciekawostki iOS Raporty/Statystyki Tablety

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona