„Nie zadzieraj z Matką” – Apple publikuje widowiskowe wideo, nagrane wyłącznie iPhone’ami

Człowiek często nie docenia tego, jak potężne możliwości kryją w sobie smartfony, którymi posługujemy się na co dzień. Aparatami, które są w nich zamontowane, można robić świetne zdjęcia, i okazuje się, że również wideo nagrywane przy pomocy wbudowanych w nie kamer, potrafi zrobić duże wrażenie.

Dokładnie to stara się podkreślić Apple, prezentując serię filmów Shot on iPhone Around the WorldLista utworzona na YouTube zawiera już 25 filmów i jest uzupełniana o kolejne materiały. Ostatni, nakręcony w całości iPhonem, jest poświęcony sile natury, co podkreśla jego tytuł, „Nie zadzieraj z Matką”.

https://youtu.be/Fmhdx_kRd-w?list=PLHFlHpPjgk73fe6pP3vr4j8KcLQhRErrE

Klip, prezentujący egzotyczne zwierzęta, efektowne ujęcia w slow-motion i zedytowany w profesjonalny sposób, jest chyba najlepszym, jaki do tej pory pojawił się w serii filmów nakręconych wyłącznie smartfonem. Rzecz jasna, jego produkcja i montaż zabrały sporo czasu, i użyto do tego celu sporo dodatkowego sprzętu, więc nie jest to materiał prezentujący bezpośrednio możliwości techniczne aparatów iPhone’ów, a raczej forma reklamy, która ma inspirować i skłaniać do jak najczęstszego używania kamery w smartfonach.

Osobiście lubię tego typu materiały – są o wiele lepsze niż reklamy, na których wymienia się wszystkie „niesamowite funkcje” nowych smartfonów. Apple chyba już nas przyzwyczaiło do nienagannego marketingu, i jest to coś, co powinno skłaniać również innych producentów do działań o efekcie podobnym do tego, jaki uzyskano w powyższym filmie.

Apple już wybrało – oto najlepsze zdjęcia zrobione iPhonem

źródło: Apple