Apple przegrywa w Holandii, patent nieuznany | Tabletowo.pl

Apple przegrywa w Holandii, patent nieuznany

Dołącz do dyskusji 0

Potyczki Apple z Samsungiem trwają w najlepsze, a szala zwycięstwa przechyla się raz na jedną, a raz na drugą stronę. Tym razem to koreański producent może się cieszyć z małej wiktorii, odniesionej na terenie Holandii. Sąd tego kraju oddalił pozew firmy z Cupertino, mówiący o rzekomym łamaniu patentów Apple przez design tabletów Samsunga.

Chodziło dokładniej o urządzenia takie jak Galaxy Tab 7.7, Galaxy Tab 8.9 oraz Galaxy Tab 10.1. Według producenta iPadów Samsung naruszył sławny już jego patent na „prostokąt z zaokrąglonymi rogami” przez co naruszył własność intelektualną Apple. Holenderski sąd postanowił jednak pozew oddalić, argumentując to stwierdzeniem, że to wcale nie Apple stworzyło pierwsze urządzenia z obłymi, kolistymi rogami. Wymiar sprawiedliwości uznał, że sprzęt taki istniał już przed premierą pierwszego iPada, zatem patent Apple nie jest ważny i produkty firmy Samsung są w pełni legalnie zaprojektowane.

Apple w tej kwestii przegrało już po raz drugi, bowiem w ubiegłym roku musiało przełknąć gorzką pigułkę związaną z wyrokiem sądu w Wielkiej Brytanii. Wówczas firma z Cupertino musiała opublikować przeprosiny na swojej oficjalnej stronie internetowej.

źródło

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona