Apple pracuje nad wsparciem dla kont użytkowników na iPadzie | Tabletowo.pl

Apple pracuje nad wsparciem dla kont użytkowników na iPadzie

Dołącz do dyskusji 0

iPad powoli staje się urządzeniem rodzinnym: korzystają z niego małe dzieci, nastolatkowie, rodzice, a nawet dziadkowie. Każdy z nich chce go dostosować do własnych upodobań: a to zmieniając tapetę, dodając konto na Facebooku, instalując ciekawą aplikacją znalezioną AppStore. W wyniku tych wysiłków, iPad zamienia się w miszmasz preferencji wszystkich użytkowników i ostatecznie nie „należy” do nikogo. Rozwiązanie tego problemu jest proste i znane od dawien dawna: konta użytkowników.

Do sieci wyciekła krótka notatka do programistów Apple, z której wynika, że firma Tima Cooka pracuje nad wprowadzeniem tej funkcji do systemu iOS na iPadzie. Co więcej, serwis AppleInsidder donosi, że Apple zastanawiało się nad kontami użytkowników już w 2010 roku, czyli w chwili premiery iPada pierwszej generacji. Choć minęły dwa lata, nowe opcje personalizacji nie pojawiły się w iOS 4 i iOS 5. Liczymy, że znajdą się na liście nowości w iOS 6, którego prezentację spodziewamy się zobaczyć na czerwcowej konferencji WWDC 2012 w San Francisco.

Jailbreakerzy, czyli posiadacze tabletów ze „złamanym” systemem iOS, mogli korzystać z kont użytkownika od dłuższego czasu. Umożliwia to aplikacja o nazwie iUsers, któremu, pomimo dużego potencjału, daleko do doskonałości. Da się zauważyć tendencję do adoptowania przez Apple najciekawszych dodatków do iOS publikowanych przez programistów w nieoficjalnym sklepie Cydia Store. Dzięki nim, w mobilnym systemie koncernu z Cupertino pojawiła się bezprzewodowa synchronizacja, połączona skrzynka pocztowa, tapeta w tle ekranu głównego i wielozadaniowość. Czy konta użytkowników są następne? Mamy taką nadzieję.

via RedmondPie, AppleInsider

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona