ładowarka bezprzewodowa Apple AirPower
ładowarka bezprzewodowa AirPower (źródło: Apple)

Nowa ładowarka bezprzewodowa od Apple coraz bliżej. Mniej oznacza lepiej?

Według informacji, które pojawiły się w serwisie Bloomberg, amerykańskie przedsiębiorstwo Apple pracuje nad nową wersją bezprzewodowej ładowarki, która ma być mniej skomplikowanym następcą modelu AirPower.

AirPower poniósł klęskę. Czy z następcą będzie lepiej?

Ładowarka indukcyjna giganta z Cupertino została zaprezentowana w 2017 roku. Miał być to sprzęt, który skradnie serca fanów marki oraz sprawi, że osoby posiadające sprzęt z logo nadgryzionego jabłka nie będą korzystały już z okablowania, tylko wygodnie położą smartfon, smartwatch i AirPodsy na „macie ładującej”.

Czy tak było? Niestety nie. Ciągłe problemy z przegrzewaniem się oraz bardzo skomplikowana konstrukcja spowodowały, że ostatecznie Apple musiało wycofać się z wcześniejszych zapowiedzi i uśmierciło AirPower.

Apple AirPower
Apple AirPower nie okazało się sukcesem (fot. Apple via MacRumors)

W raporcie zawartym na portalu Bloomberg podano informację, że mały amerykański start-up Aira pracuje nad wiernym odwzorowaniem AirPower, które miałoby być mniej skomplikowane technologicznie. Jednak nie to jest najważniejszą informacją w tym raporcie.

Czytając dokładnie, o czym donosi Bloomberg, możemy znaleźć niewielką wzmiankę o tym, że Apple pracuje nad mniej skomplikowaną wersją ładowarki bezprzewodowej. Ma ona mieć możliwość ładowania tylko jednego urządzenia jednocześnie, co ograniczy problemy z odprowadzaniem ciepła.

Nową ładowarkę AirPower zobaczymy w tym roku?

Wiele wcześniejszych przecieków od zaufanych źródeł informowało o tym, że Apple planuje wypuścić na rynek nową ładowarkę bezprzewodową w tym roku. Teraz znajdując takową informację w zaufanym źródle, jakim jest Bloomberg, możemy domniemywać, że druga generacja AirPower faktycznie pojawi się na rynku w 2020 roku.

Kiedy to nastąpi, tego dokładnie nie wiemy. Niedawno pojawiła się wskazówka, że premiera nowych iPhone’ów może mieć miejsce o wiele wcześniej niż się spodziewaliśmy, choć Apple (jeszcze?) oficjalnie tego nie potwierdziło. Istnieją całkiem duże szanse na to, że nowa ładowarka bezprzewodowa firmy z Cupertino ujrzy światło dziennie równocześnie ze smartfonami tego producenta.

Polecamy również: