Apple potwierdza, że WWDC odbędzie się w dn. 13-17 czerwca. Zaprezentowany zostanie m.in. iOS 10

Apple już oficjalnie potwierdziło, że WWDC (Worldwide Developers Conference) 2016 odbędzie się w dniach 13-17 czerwca w Moscone Center w San Francisco. Z naszego punktu widzenia najważniejszy jest jednak pierwszy dzień, kiedy to poznamy m.in. iOS 10.

WWDC to okazja dla deweloperów, aby spotkać się z inżynierami i programistami Apple, wziąć udział w sesjach, poświęconym różnym zagadnieniom (w tym roku zaplanowano ich łącznie około 150) oraz poznać wszystkie nowości producenta. Z roku na rok wydarzenie to cieszy się coraz większą popularnością. Z tego powodu zdecydowano, że o przydziale biletów zdecyduje ślepy los. Oznacza to, że nie wszyscy chętni je otrzymają, a jedynie ci, którym się poszczęści. Cena „wejściówki” wynosi 1599 dolarów, a starać się o nią mogą wyłącznie członkowie Apple Developer Program.

Apple zarezerwowało również 350 biletów dla studentów oraz członków zrzeszonych organizacji STEM (Science, Technology, Engineering and Mathematics) z całego świata. Dodatkowo – co jest zupełną nowością – 125 aspirującym deweloperom, których w normalnych warunkach nie byłoby stać na wzięcie udziału w WWDC 2016, gigant z Cupertino opłaci wszystkie związane z tym wydatki.

Jak wspomniałem na początku, na WWDC 2016 spodziewamy się m.in. prezentacji iOS 10. Co ciekawe, niedawno pojawiła się również plotka, że podczas tego wydarzenia zadebiutuje też Apple Watch 2. To jednak wciąż pozostaje w fazie domysłów, więc nie można tego potwierdzić z całą pewnością. Zwłaszcza, że sam producent w oficjalnych materiałach nie wspomina o tym ani słowem.

Źródło: MacRumors