Ważne

Istnieją duże szanse, że Apple Watch 2 zostanie zaprezentowany w czerwcu

Na przełomie 2015 i 2016 roku dochodziło do nas dużo doniesień na temat drugiej generacji Apple Watch. Wiązało się to z plotkami, że zadebiutuje on na marcowej konferencji. Tak się oczywiście nie stało, a cała sprawa nieco przycichła w ostatnich miesiącach. Teraz jednak powróciła jak bumerang (kiedyś w końcu musiało to nastąpić).

Brian White z Drexel Hamilton przebywa właśnie w Chinach i obserwuje tamtejszy rynek oraz spotyka się z różnymi producentami. Dzięki temu udało mu się wysnuć pewne przypuszczenia, dotyczące możliwych przyszłych poczynań Apple. Otóż jest on zdania, że druga generacja Apple Watch zadebiutuje w czerwcu przy okazji WWDC (Worldwide Developers Conference). Analityk na podstawie dostępności Moscone Center w San Francisco (gdzie zwykle ma miejsce to wydarzenie) oszacował, że odbędzie się ono w dniach 13-17 czerwca (Apple nie potwierdziło jednak jeszcze konkretnego terminu).

Mniej natomiast Brian White potrafi powiedzieć na temat samego smartwatcha. Z jego prognoz dowiadujemy się tylko, że może on być od 20 do nawet 40 procent cieńszy od poprzednika. Nie jest to jednak wielką nowością, bowiem takie sugestie pojawiały się już w przeszłości – podobnie, jak choćby o zamontowaniu aparatu z funkcją FaceTime czy dłuższym czasie pracy na pojedynczym ładowaniu.

Czerwcowa premiera Apple Watch 2 wydaje się bardzo prawdopodobna, bowiem tak sugerował już w listopadzie ubiegłego roku Barry Lam, dyrektor Quanta Computer, która będzie odpowiedzialna za wytwarzanie smartwatcha. Co ciekawe, produkcja testowych egzemplarzy miała ruszyć już pod koniec stycznia, więc to wystarczająco dużo czasu, aby wykryć ewentualne niedoskonałości i je naprawić.

Z drugiej strony, inne (liczne) źródła podają, że Apple Watch 2 zadebiutuje we wrześniu, razem z iPhonem 7 i 7 Plus. Wydaje się jednak mało prawdopodobne, aby gigant z Cupertino zaprezentował drugą generację swojego smartwatcha aż dwa lata po poprzedniku, który miał swoję premierę we wrześniu 2014 roku (inna sprawa, że trafił on do sprzedaży w kwietniu 2015 roku, a w Polsce dopiero w październiku).

Źródło: MacRumors

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona