Apple Pay

Ktoś tutaj zazdrościł androidowcom płatności telefonem! Tysiące użytkowników Apple Pay w pierwszym dniu usługi w Polsce

Według nieoficjalnych i niepełnych danych, przyjęcie Apple Pay w Polsce okazało się nadzwyczaj dobre. Wielu użytkowników iPhone’ów musiało więc z niecierpliwością czekać na uruchomienie tej usługi w naszym kraju. Gdyby porównać szacunkowe liczby ze statystykami pierwszych tygodni działania Android Pay (teraz: Google Pay), widać niekwestionowaną przewagę popularności systemu płatności od Apple.

Reklama

W tym momencie z Apple Pay mogą korzystać klienci 9 banków działających w granicach Polski. Nie ma oficjalnych danych dotyczących tego, jak dużo osób zdecydowało się już pierwszego dnia działania usługi dołączyć do aplikacji Wallet swoją kartę płatniczą. Co innego, gdy sięgniemy do nieoficjalnych źródeł.

Serwis Cashless powołuje się na nieopublikowane raporty, z których wynika, że start Apple Pay w Polsce był świetny.

Odkąd bank Pekao umożliwił dodawanie kart płatniczych do Apple Pay, zrobiło to około 3 tysięcy klientów – i to już w pierwszych kilku godzinach funkcjonowania usługi. Podobnie było w mBanku, ale liczba ta dotyczyła tylko jednej z dwóch organizacji płatniczych. Zanim minęły 24 godziny od uruchomienia Apple Pay, liczba użytkowników wzrosła do 18 tysięcy (dwukrotnie więcej niż korzystających z Google Pay pierwszego dnia).

Są to dane tylko z dwóch banków, a pamiętamy przecież, że Apple Pay działa też w Aliorze, BGŻ BNP Paribas, BZ WBK, Getinie, Raiffeisen Polbank oraz w Nest Bank i T-Mobile Usługi Bankowe. Gdyby „przydzielić” im po 2-3 tysiące użytkowników Apple Pay (co i tak jest raczej zaniżoną wartością dla największych banków), to w sumie uzyskalibyśmy 30-40 tysięcy klientów.

W porównaniu do Google Pay to rzeczywiście piękny start. Gdy płatności Google ruszały w Polsce, to pułap 25 tysięcy użytkowników udało się uzyskać dopiero po czterech miesiącach. Porównanie to pokazuje, jak chętnie apple’owcy podpięli swoje karty płatnicze do aplikacji Wallet.

W kolejnych dniach liczba użytkowników Apple Pay będzie nadal rosnąć, choć zapewne nie tak szybko jak pierwszego dnia, podczas wielkiego boomu na płacenie iPhonem.

https://www.tabletowo.pl/2018/06/19/apple-pay-oficjalnie-w-polsce/

źródło: Cashless