Klienci Banku Millennium w Polsce mogą już korzystać z Apple Pay

Na ten ruch ze strony Banku Millennium czekało wielu jego użytkowników. W końcu płatności Apple Pay zawitały do usług wspieranych przez tę instytucję finansową.

Bank Millennium okazał się jednym z ostatnich dużych banków, które zaoferowały obsługę Apple Pay. Od dziś jego klienci mogą podpinać swoje karty płatnicze do portfela Apple. Na razie jest to informacja nieoficjalna, ale niektórym użytkownikom udało się już zapłacić w sklepach swoimi iPhone’ami. Inni zaś czekają na możliwość aktywacji karty.

Reklama

Millennium przymierzało się do uruchomienia Apple Pay od długich miesięcy. Bank mocno zainwestował we własny system płatności oparty na HCE, stąd niechętnie działano na rzecz nowego standardu. Na początku mówiło się o wsparciu Apple Pay w lutym, po czym kolejne informacje prasowe przekładały z miesiąca na miesiąc orientacyjne daty rozpoczęcia świadczenia usług związanych z płatnościami za pomocą sprzętu z iOS.

Kiedy w połowie ubiegłego miesiąca Apple Pay zawitało do Credit Agricole, pojawiła się plotka o uruchomieniu podobnego wsparcia również w Banku Millennium na początku kwietnia. Na razie strona wsparcia Apple nie została zaktualizowana o dostępność Apple Pay dla Millennium, ale zapewne wkrótce się to stanie.

Ostatnimi większymi bankami, w których nie zapłacimy Apple Pay, są Citi Bank i Euro Bank. Poza tym standard ten jest już obecny we wszystkich najbardziej liczących się bankach w Polsce.

 

źródło: cashless.pl