Apple podobno planuje wypuścić na rynek nowego, jeszcze tańszego iPada z ekranem 9,7 cala 15
iPad (fot. Apple)

Apple podobno planuje wypuścić na rynek nowego, jeszcze tańszego iPada z ekranem 9,7 cala

W marcu tego, 2017 roku Apple zaprezentowało nowego iPada z 9,7-calowym ekranem, który przeznaczony jest dla mniej wymagających użytkowników. Jego cena – w porównaniu z innymi tabletami tego producenta – jest relatywnie niska. Właśnie jednak pojawiły się doniesienia, że firma planuje wypuścić na rynek jeszcze tańszy model.

Jak podaje serwis źródłowy, który powołuje się na informacje z łańcuchów dostaw, Apple rozważa zaprezentowanie w przyszłym roku nowego iPada z wyświetlaczem o przekątnej 9,7 cala. Co więcej, miałby to być – patrząc z perspektywy ceny – budżetowy tablet, ponieważ rzekomo jego najbardziej podstawowa wersja ma kosztować zaledwie 259 dolarów. Dla porównania, za nowego iPada 9,7″ trzeba zapłacić co najmniej 329 dolarów, czyli aż o 70 dolarów więcej (w Polsce jest to 1799 złotych).

Serwis źródłowy sugeruje, że nowym iPadem Apple chce utrzymać rosnące na powrót zainteresowanie jego tabletami. W trzecim kwartale 2017 roku kalendarzowego koncern sprzedał ich 10,3 miliona i najwyraźniej ma ochotę na więcej. Wygląda na to, że jednocześnie zdaje sobie też sprawę z tego, że jest jeszcze cała masa klientów, którzy chętnie kupiliby jego produkt, ale powstrzymuje ich przed tym cena. Wyjście naprzeciw ich oczekiwaniom to najprostszy sposób, aby zwiększyć sprzedaż.

Najnowszy, budżetowy iPad ma podobno zadebiutować w drugim kwartale 2018 roku. To również – zaraz obok faktu, że Apple w ogóle ma takie plany – zaskakujące, ponieważ producent prezentował nowe tablety w marcu lub we wrześniu. Czyżby więc szykowała się jakaś zmiana? Zobaczymy. Jeżeli bowiem ta plotka jest prawdziwa, to za niedługo powinny pojawić się kolejne przecieki.

Przy okazji warto przypomnieć, że Apple pracuje również nad innym, nowym iPadem, ale ten ma mieć już dopisek Pro w nazwie i być propozycją z wyższej półki. Dotychczasowe doniesienia informują bowiem, że producent zamierza usunąć przycisk Początek z zatopionym weń Touch ID i zabezpieczenia biometryczne oprzeć na Face ID. Jednocześnie zwężeniu mają ulec ramki dookoła wyświetlacza, aczkolwiek on sam nadal ma być matrycą LCD (a nie OLED jak w iPhone X).

Polecamy również:

https://www.tabletowo.pl/2017/11/03/sprzedaz-tabletow-trzeci-kwartal-q3-2017/

Źródło: DigiTimes