Wyniki finansowe Apple pokazują, że firma ma się lepiej niż kiedykolwiek

Apple poinformowało o tym, jak wyglądają przychody firmy w ujęciu kwartalnym. Wychodzi na to, że iPhone 8 sprzedał się lepiej, niż się spodziewano.

Kwartał startowy iPhone’a 8 Apple może zaliczyć do udanych. Rok temu firma przez analogiczne trzy miesiące zarobiła 12 procent mniej niż przez czwarty kwartał fiskalny 2017 roku. Łączna sprzedaż iPhone’ów osiągnęła 46,7 mln sztuk, gdzie w 2016 r. w tym samym czasie iPhone’y rozeszły się w liczbie 45,5 mln.

Wychodzi więc na plus, zwłaszcza, że wielu obawiało się sprzedaży iPhone’ów 8 i 8 Plus poniżej oczekiwań, ze względu na to, że niektórzy woleli poczekać z zakupem do premiery iPhone’a X. Jak widać, zbytnie zamartwianie się nie miało solidnych podstaw, a Apple poradziło sobie lepiej niż dobrze.

zdj. appleinsider

Zresztą, sprzedaż iPadów także wzrosła – do 10,3 miliona sztuk. W porównaniu z zeszłorocznym wynikiem 9,3 mln, to wyraźny postęp. Sumarycznie przychody Apple to 52,6 mld dolarów, zaś czysty zysk netto wyniósł 10,7 mld dolarów. Toż to prawdziwa góra zielonych.

“Cieszymy się z bardzo dobrego zakończenia wspaniałego roku fiskalnego 2017, z rekordowych zysków w czwartym kwartale, z wzrostu w ujęciu rocznym dla wszystkich kategorii produktów oraz z najlepszego kwartału w historii usług.”
– Tim Cook, prezes Apple

Rzeczywiście, usługom Apple poszło w tym kwartale wyjątkowo dobrze. Porównując aktualne wyniki do tych z czwartego kwartału 2016 roku, odnotowano spory skok, aż o 34%. Nic dziwnego, że Tim Cook jest zadowolony.

Przed Apple jeszcze sezon świąteczny, czyli czas finansowych żniw dla każdego producenta elektroniki. Prognozy są bardzo przychylne firmie: w każdym z działów Apple spodziewa się kolejnych wzrostów, a co za tym idzie – większych pieniędzy.

źródło: AppleInsider, VentureBeat

Komentarze

 • Rysiek Stankiewicz

  Samsung osiągnął też rekordowe zyski, dwa razy większe niż Apple, kwotowo

  • pepe444

   Samsung robi nie tylko telefony i gadżety komputerowe, ale całą masę różnego sprzętu, lodówki, pralki, części elektroniczne, które sprzedaje innym producentom, itd. itd.

   • Rysiek Stankiewicz

    tu chodzi o zyski działu elektroniki, są dwa razy większe niż w Apple, dobrze pisze derpr, że procesory i pamięci dają dodatkowe duże zyski

  • derpr

   Największe zyski samsung uzyskuje ze swojego sektora b2b – produkuje procesory, pamięci i ekrany dla każdego poważnego gracza na rynku, również dla apple – każdy sukces iphone’a staje się automatycznie sukcesem fabryk samsunga.

 • pepe444

  Niemożliwe, ciągle czyta się tu i ówdzie, że znowu straty, nie sprzedaje się, poniżej oczekiwań, akcje spadły, słabo, coraz gorzej, rozczarowanie, klapa, a na koniec wyniki finansowe jeszcze lepsze niż dawniej, firma coraz bogatsza, sprzedaż coraz większa. Zupełnie jak z polskim budżetem, miała być katastrofa i totalne bankructwo, a jest nadwyżka i rekordowe dochody.

 • derpr

  No patrz, a co rusz czytam, że apple się kończy.

 • anemusek

  Jak się na czymś nie znamy to nie piszemy…
  Parę faktów:
  Rynek smartfonów wzrósł o 3,5%, a apple zwiększyło sprzedaż o 2,6%
  Największy konkurent Apple Samsung zwiększył przychody o 30%, sam dział mobilny Samsunga o 18,9%, a Apple o 12% (PRZYCHODY, A NIE ZYSK WIĘC NIE “ZAROBIŁO” https://www.apple.com/newsroom/pdfs/fy17-q4/Q4FY17DataSummary.pdf i https://www.apple.com/newsroom/pdfs/fy17-q4/Q4FY17ConsolidatedFinancialStatements.pdf )
  Największy konkurent Apple zwiększył zysk netto o o 47%, a Apple o 19%… Do tego należności zwiększyły się o 27,6%, a jak się zwiększają przeszło dwukrotnie bardziej niż przychody to coś nie tak jest z zyskami…
  W oczach laików silących się na analizy jak autor jest super ale w kontekście rynku to jest fatalnie.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona