Współpraca dawnych wrogów: Apple Music dostępne jako usługa dla głośników Google Home

Google nie miało może do pokazania na targach Mobile World Congress własnych sprzętów, ale ogłosiło kilka ciekawych rzeczy związanych z własnym asystentem głosowym. Kolejna nowość może być dość zaskakująca, bo dotyczy współpracy Apple z Google.

Chodzi o obsługę Apple Music w głośnikach Google Home oraz ekranach Smart Displays w Stanach Zjednoczonch. Usługa strumieniowania muzyki Apple pojawiła się jako opcja podczas wybierania domyślnego dostawcy utworów. Do tej pory można było wybierać tam spośród platform YouTube Music, Muzyki Google Play, Spotify, Pandory czy Deezera.

Na obecną chwilę, użytkownicy inteligentnych głośników Google raportują, że nie da się zalogować na konto Apple Music i go zweryfikować. Co za tym idzie – również nie da się na razie odtwarzać muzyki przez Apple Music na głośnikach Google’a. Ale to tylko kwestia czasu.

Kiedy Apple Music oficjalnie umożliwi logowanie się do usługi przez Google Home i jemu podobne, będzie można wywołać odtwarzanie pojedynczego utworu, playlisty czy przykładowej piosenki jednego z artystów, tak jak to jest możliwe teraz – przez komendę OK Google. 

Asystent Google potrafi już odtwarzać muzykę przez Apple Music na iPhone’ach i iPadach. Obsługa tego serwisu trafiła też do głośników Amazon Echo pod koniec ubiegłego roku. Wygląda więc na to, że Apple szuka możliwości zarobienia na swoim serwisie streamingowym poza stworzonym przez siebie ekosystemem. W ten sposób, każdy, kto będzie chciał, uruchomi Apple Music na swoim inteligentnym głośniku, i wcale nie będzie to musiał być HomePod.

AKTUALIZACJA

Okazało się, że ograniczona dostępność Apple Music w Google Home była efektem pomyłki programistów. Jak na razie Apple nie planuje wprowadzenia swojej usługi muzycznej do inteligentnych głośników Google. Szkoda!

’Nie robimy tego dla pieniędzy’ – mówi Tim Cook o Apple Music. Taa, jasne

źródło: 9to5google, Phone Arena