fot. Tabletowo

Nadchodzą zmiany w portfolio Apple. W 2019 roku zobaczymy MacBooka Pro 16″ i monitor 6K

Z najnowszych doniesień wynika, że rok 2019 będzie obfitował wieloma nowościami w portfolio Apple. Poza nowymi iPhone’ami ukażą się MacBooki Pro, które będą charakteryzowały się odświeżonym designem i większymi wyświetlaczami oraz monitor zapewniający obsługę rozdzielczości 6K. 

Wokół aktualnej generacji MacBooków krąży wiele kontrowersji. Największa fala krytyki uderzyła w bardzo awaryjną klawiaturę motylkową oraz wadliwe dyski SSD o pojemności 128 i 256 GB. Apple ogłosiło akcje serwisowe, które mają za zadanie wyeliminować problemy, lecz w przypadku klawiatury problem nadal powraca. Prawdopodobnie firma nie jest w stanie sobie poradzić z tym faktem i już niedługo zobaczymy MacBooki z odświeżonym designem.

Reklama

Według analityka Ming Chi Kuo, MacBook Pro otrzyma większy ekran o przekątnej około 16-16,5″, którego bryła nie będzie większa od aktualnego modelu z 15,4″ wyświetlaczem. Dodatkowo, 13-calowa wersja będzie mogła być zestawiona z 32 GB pamięci RAM – do tej pory maksymalna ilość wynosiła 16 GB.

Mam nadzieję, że przy okazji prezentacji odświeżonych MacBooków producent zdecyduje się na zmniejszeniu palety produktów. W tej chwili Apple oferuje przestarzałego MacBooka Air oraz jego nową odświeżoną wersję, MacBooka i MacBooka Pro bez Touch Bara z podzespołami z 2017 roku oraz nowocześniejszą wersję z Touch Barem. Moim zdaniem trzymanie nowych i starych modeli wprowadza w portfolio lekki chaos, który powinien zostać wyeliminowany.

Nie wiem czy pamiętacie, ale jeszcze nie tak dawno – bo w 2016 roku – gigant z Cupertino miał w swojej ofercie monitor Apple Thunderbolt Display 27″, który był dedykowany profesjonalistom. Obecnie na stronie Apple dostępny jest jedynie monitor LG UltraFine 5K, lecz niedługo się to zmieni. W tym roku ma się pojawić nowy 31,6-calowy ekran oferujący rozdzielczość 6K z podświetleniem Mini LED.

Muszę przyznać, że jestem bardzo ciekawy nowej stylistyki MacBooków, a jeszcze bardziej ich klawiatury. Zastanawia mnie, czy Apple zdecyduje się na powrót do mechanizmu nożycowego czy też pozostanie przy motylkowym.

Źródło: Fossbytes, The Verge