Apple ma problem ze słuchawkami AirPods?

Kiedy bezprzewodowe AirPods pojawią się w końcu w sprzedaży? Tego nie wiedzą chyba nawet w Cupertino. Legenda głosi, że być może pojawią się dopiero na początku przyszłego roku. Wszystko przez opóźnienia w produkcji.

Reklama

Na temat AirPodów sporo już było i śmichów i chichów. Jednak spora część użytkowników iPhone’ów 7 czeka na zapowiadane przez Tima Cooka jako rewolucyjne bezprzewodowe słuchawki. Zwłaszcza, że mogą one – biorąc pod uwagę dotychczasową działalność Apple’a – okazać się całkiem ciekawym gadżetem. Tyle że nie bardzo wiadomo, kiedy pojawią się w sprzedaży.

Reklama

Ostatnio mówi się o styczniu 2017. Apple podobno nie porzucił jeszcze planów na dostarczenie ich do końca tego roku. Mało tego, firma obiecuje, że będzie dwoić się i troić, żeby tylko się to udało. Dlatego oficjalnie – premiera w 2016 nadal jest wyczekiwana. Z drugiej strony jednak dostawcy są zdania, że AirPody w grudniu są mało prawdopodobne. Na razie nawet w Cupertino nie ma zbyt wielu sztuk słuchawek, a podczas premiery iPhone’a 7 pokazano prasie zaledwie 6 urządzeń.

Nie bardzo też wiadomo, co konkretnie spowodowało takie opóźnienia w produkcji AirPods. Wiadomo tyle tylko, że produkcja się opóźnia – być może stworzenie słuchawek (przynajmniej, pierwszej partii) okazało się dużo bardziej skomplikowane, niż to zakładano na początku. Właściciele iPhone’ów 7 muszą więc uzbroić się w cierpliwość, bo jeszcze trochę czasu minie, zanim AirPody trafią do sprzedaży.

Źródło: AppleInsider