Apple podobno pracuje nad 7. generacją iPoda Touch. Powraca też temat USB-C w iPhone’ach

Targi CES 2019 się już zakończyły. Wielu dziennikarzy przywiozło z Las Vegas zdjęcia nowych sprzętów i gadżetów, inni zaś skupili się na gromadzeniu informacji. To stąd mamy przecieki dotyczące najbliższych planów Apple, obejmujących rzekome odświeżenie iPoda Touch czy wyposażenie nowych iPhone’ów w USB typu C.

iPod Touch 2019?

Apple nie zmieniało oferty iPodów od lipca 2017 roku. Wtedy iPod Touch 6. generacji doczekał się małej rewizji – firma uprościła nieco dostępne wersje pamięciowe i wprowadziła nowe ceny. Sprzętowo odtwarzacz nie zmienił się poza tym w ogóle. Był to nadal ten sam Touch z 2015 roku, z procesorem A8 i 8-megapikselowym aparatem fotograficznym.

Reklama

Obecnie w sprzedaży znajdują się wersje z 32 GB pamięci (za 999 zł) i z 128 GB pamięci (za 1490 zł).

Jakoś nie mieści mi się w głowie, że Apple byłoby chętne odświeżać sprzęt, który lata świetności ma już za sobą. Nawet wyposażając go w najnowsze podzespoły i aparat, tego typu inwestycja nie miałaby prawa się zwrócić. Bardziej spodziewałbym się, że iPod Touch w ogóle zostanie wycofany ze sklepów Apple. Właśnie taki los spotkał iPody Shuffle i Nano pod koniec lipca 2017 roku.

USB typu C w iPhone’ach

Inne informacje donoszą o tym, że iPhone’y z 2019 roku mają otrzymać port USB-C. Plotki pochodzą podobno od osób, które „pracują przy konstruowaniu telefonów” Apple. Na poparcie tego nie ma jednak żadnych szkiców projektowych czy schematów – słowem niczego, co kazałoby nam sądzić, że tak będzie. Jedyną poszlaką jest to, że w ubiegłorocznym iPadzie Pro użyto do ładowania właśnie takiego gniazda.

Czy Apple zdecyduje się przenieść USB typu C do iPhone’ów? Jest jeszcze dużo czasu na domysły i jeszcze więcej na ostateczne potwierdzenie tej nowiny.

Premiera nowego iPada Pro – największymi nowościami Face ID i USB-C oraz brak Touch ID

źródło: macotakara przez fonearena, Apple