iPhone 8 i iPhone 8 Plus od jutra dostępne w krwistej czerwieni - wśród produktów z linii (RED) 19

iPhone 8 i iPhone 8 Plus od jutra dostępne w krwistej czerwieni – wśród produktów z linii (RED)

Apple ogłosiło dzisiaj premierę nowej wersji kolorystycznej iPhone’ów 8 i 8 Plus. Podobnie jak to było w przypadku zeszłorocznych czerwonych „siódemek”, część pieniędzy z zakupu smartfonów zostanie przeznaczonych na walkę z HIV i AIDS w Afryce. Jednak w przeciwieństwie do nich tegoroczne iPhone’y z Product (RED) mają czarny – a nie biały – front.

W ubiegłym roku po raz pierwszy zobaczyliśmy czerwoną wersję iPhone’a. Apple, oferując w swoim sklepie produkty z serii (RED), umożliwia swoim klientom wspieranie globalnego funduszu na rzecz walki z AIDS. W tym celu w sprzedaży dostępne są specjalne wersje kolorystyczne smartfonów i akcesoriów. Do tej gromadki dołączyły właśnie iPhone’y 8 i 8 Plus.

iPhone 8 i iPhone 8 Plus od jutra dostępne w krwistej czerwieni - wśród produktów z linii (RED) 20

iPhone’y 8 i 8 Plus w wersji Product (RED) uzupełniają paletę kolorów tych modeli, wśród których znajduje się już szarość, srebrny oraz złoty. Czerwona wersja będzie najpewniej sprzedawana, dopóki na ryku nie pojawią się tegoroczne iPhone’y. Oznacza to, że będą znajdować się w ofercie do września, bo wtedy spodziewamy się nowych premier od Apple.

Producent zacznie przyjmować zamówienia na nową wersję kolorystyczną od jutra, tj. 10 kwietnia, a wysyłka rozpocznie się 13 kwietnia. Ceny pozostają bez zmian. Na oficjalnej stronie Apple za iPhone’a 8 64 GB w czerwonej wersji zapłacimy 3479 złotych, zaś za iPhone’a 8 Plus – 3979 zł.

W ramach współpracy z inicjatywą (RED), wspierany jest programy walki z HIV/AIDS. Finansowane jest doradztwo, badania, a przede wszystkim leki, które zapobiegają przenoszeniu zakażenia HIV z matki na dziecko. Dzięki sprzedaży produktów (RED) zebrano na ten cel już ponad 160 mln dolarów.

 

źródło: The Verge, Apple