Apple iPad w ośmiu smakach, czyli o nietypowych zastosowaniach tego tabletu

Reklama

Mam pytanie do posiadaczy tabletu Apple iPad. Do czego używacie tego urządzenia?
Jestem pewien, że większość z Was odpowie, że do przeglądania internetu, komunikacji, oglądania filmów, a także grania. iPad jest tabletem multimedialnym, typowo rozrywkowym. Jednak ma on zastosowania, które zadziwiają nas wszystkich. Dzięki dziesiątkom tysięcy aplikacji dostępnych w sklepie AppStore, jego możliwości są dosłownie nieograniczone. Dziennikarze serwisu AlltouchTablet odnaleźli i opisali 7 nietypowych zastosowań iPada, które, jakkolwiek niecodzienne, są bardzo praktyczne. Dodałem do nich jeszcze jedno, które odnalazłem sam i które uważam za warte opisania.

1. Czytnik kart bankowych

Jedną z największych wad iPada jest brak jakichkolwiek złącz innych, niż gniazdo ładowania oraz słuchawkowe. Są jednak akcesoria, które, po podłączeniu do portu USB, zamieniają tablet w domowe centrum rozrywki lub czytnik kart bankowych.

Połączenie odpowiedniej aplikacji i akcesorium pozwalają na szybkie i łatwe transakcje. Wystarczy pobrać program, wybrać towar z listy, przesunąć kartą po czytniku i gotowe – zakupy skończone. Potrzebna aplikacja oraz użycie terminalu POS są darmowe, ale do każdej transakcji doliczane jest 2.75% podatku.

2. Uniwersalny pilot do kontroli domu

Jestem pewien, że niejednokrotnie znaleźliście się w sytuacji, kiedy, po ciężkim dniu, kładziecie się do łóżka z tabletem chcąc sprawdzić, co Was ominęło kiedy byliście w pracy. Bierzecie iPada do ręki, dotykacie ikony Safari, ale… zapomnieliście zgasić światła w salonie. Jeśli nie chce Wam się schodzić z łóżka, wystarczy użyć jednej z aplikacji do kontroli urządzeń domowych. Nie jesteście pewni, jak to działa? Obejrzyjcie poniższą, niezwykle śmieszną, reklamę. :)

3. Samochodowe centrum rozrywki

9,7-calowy ekran iPada idealnie nadaje się do oglądania filmów, ponieważ panel IPS zapewnia bardzo dobre nasycenie kolorów i kąty widzenia. Z tego powodu jest urządzeniem, które skutecznie radzi sobie z nudą podczas długich i męczących jazd samochodem. Poniższy film jest dowodem na to, że samochodowe centra rozrywki nie są domeną wyłącznie drogich, luksusowych aut oraz źródłem inspiracji dla tych, którzy chcą nieco odmienić charakter swojego samochodu.

4. iPad-Beethoven

Pewien pianista o bardzo nietypowym imieniu i nazwisku, Lang Lang, zagrał prawdziwy koncert używając do tego tylko i wyłącznie iPada. Nie wierzycie? Zobaczcie sami!

Jeśli macie, tak jak ja, zwyczaj przeglądania sklepu AppStore w poszukiwaniu ciekawych aplikacji, na pewno natknęliście się na niejeden program dedykowany profesjonalnym DJom. W sieci widziałem kilka filmów prezentujących twórców muzyki komponujących na tablecie Apple, używających do tego aplikacji pokroju chociażby GarageBand. Oto jeden z nich:

5. Walka z autyzmem

Podczas premiery iPada 2 Apple zaprezentowało film zatytułowany „Rok iPada”. Przedstawiał on, jak pojawienie się tego tabletu zmieniło życie i sposób pracy różnych ludzi. Urządzenie to między innymi znalazło zastosowanie w walce z autyzmem. Dzieci dotknięte tą chorobą czyniły ogromne postępy zafascynowane łatwością obsługi i możliwościami tabletu spod znaku nadgryzionego jabłuszka.

„iPad sprawia, że jest szczęśliwy i niezależny, to coś, czego nie zaznał wcześniej” – mówi Shannon Des Roches Rosa, występująca w filmie Apple matka chłopca chorego na autyzm.

6. Medycyna

Zdjęcia rentgenowskie, karty pacjenta, historia choroby lub plany operacji mogą być prezentowane na dużym i jasnym ekranie iPada, zamiast na papierze. Z najnowszych sondaży wyraźnie wynika, że tablet Apple znajduje zastosowanie w coraz większej ilości amerykańskich i europejskich szpitali, gdzie lekarze używają go także na sali operacyjnej. Wygląda na to, że iPad nie jest jedynie zabawką.

7. Lotnictwo

Zastosowanie to, jakkolwiek nieco ryzykowne, jest stosunkowo popularne wśród amerykańskich pilotów. Dzięki odpowiedniej aplikacji, iPad zbiera informacje o stanie czujników samolotów i wyświetla radar.

Nam, śmiertelnikom latającym samolotami pasażerskimi, iPad również ma coś do zaoferowania. Wiele linii lotniczych oferuje możliwość wypożyczenia tabletu Apple na czas lotu, co wydaje się bardzo dobrym remedium na nudę lub jetlag.

8. Gastronomia

Niewiele jest restauracji, które swoim gościom przynoszą menu wyświetlone na iPadzie. Jednak kilka takich miejsc jest i nie możemy o nich zapomnieć. Ciekaw jestem, czy jedzenie również serwują na iPadach, a ciastko do kawy na iPhone? :)

Jeśli macie pomysł na inne, jeszcze bardziej nietypowe zastosowanie pozornie wyłącznie rozrywkowego iPada – dajcie znać w komentarzach!

źródło inspiracji