Apple iPad oficjalnie na polskim rynku

Po przeczytaniu tytułu tego newsa niektórzy z Was mogą mi zadać pytanie czy się dobrze czuję (z góry odpowiem, że tak :p), bo przecież od dłuższego czasu iPada w Polsce kupić oczywiście można – tak, faktycznie, można – ale nie z oficjalnej dystrybucji Apple.

Jak zapewne doskonale pamiętacie, oficjalna prezentacja iPada miała miejsce pod koniec stycznia 2010 roku. Po kilku miesiącach pojawił się w sprzedaży w kilku krajach europejskich, ale wśród nich ciągle nie było Polski. Było to związane z faktem, iż iOS 4.1 nie był przystosowany do obsługi polskiego języka.

Dopiero w momencie premiery iOS 4.2, która miała miejsce stosunkowo niedawno, wprowadzono zmiany do tego systemu operacyjnego, przez co w końcu użytkownicy iPada mają dostęp do popularnych ogonków (znienawidzonych przez obcokrajowców). A skoro już najnowsza wersji OS-u została zmodyfikowana, to tablet spod znaku nadgryzionego jabłka może w końcu wylądować na półkach sklepowych w naszym kraju.

I faktycznie wreszcie moment ten nastał. Tablet można już kupować w salonach iSpot, iSource i Cortland. Cena Apple iPada w oficjalnej polskiej dystrybucji:
– iPad 16GB WiFi: 2099 złotych,
– iPad 32GB WiFi: 2499 złotych,
– iPad 64GB WiFi: 2899 złotych,
– iPad 16GB WiFi + 3G: 2499 złotych,
– iPad 32GB WiFi + 3G: 2899 złotych,
– iPad 64GB WiFi + 3G: 3299 złotych.

Dla porównania, cena iPada 16GB pamięci (bez 3G) w sklepie internetowym Euro RTV AGD to 1999 złotych – 100 złotych piechotą nie chodzi…