Apple iPad ma już 100 000 kompatybilnych aplikacji

Podczas gdy konkurencja zmaga się z problemem małej popularności i może pochwalić się liczbą kilkuset aplikacji w swoich sklepach, Apple AppStore bije kolejne rekordy. Stosunkowo niedawno świętował on 10 miliardów pobrań, nieco później dotarł on do kamienia milowego 500 000 dostępnych programów, a teraz 100 000 aplikacji dedykowanych i w pełni kompatybilnych z tabletem Apple iPad.

Tak duża ilość aplikacji pojawiła się w sklepie AppStore w mniej niż dwa lata, gdyż tyle czasu minęło od pamiętnego 3 kwietnia 2010 roku, kiedy iPad trafił na rynek. Oto fragment raportu opublikowanego na łamach serwisu MacStories:

Apple and third-party developers have set a new record: in 453 days since the original iPad came out on April 3, 2010, the App Store has more than 100,000 iPad-exclusive apps available. Either specifically targeting the tablet, or released as universal updates to existing iPhone apps, at the moment of writing this there are 100,161 iPad apps in the Store. How do I know? The App Store app itself on my iPad shows that.

Apple i programiści aplikacji ustanowili kolejny rekord: od wprowadzenia pierwszego iPada do sprzedaży 3. kwietnia 2010 roku minęły 453 dni, a w sklepie AppStore pojawiło się więcej niż 100 000 programów dedykowanych temu tabletowi. Są to zarówno pozycje napisane z myślą o iPadzie, jak i uniwersalne wersje aplikacji dla iPhone’a, w tej chwili jest ich 100 161. Skąd to wiem? Klient sklepu na iPadzie sam mi to pokazał.

Swoje słowa dziennikarz potwierdził zrzutem ekranu na którym wyraźnie widać, że w sklepie znajduje się więcej niż 100 000 aplikacji dla iPada.

Co ciekawe, według badania przeprowadzonego przez serwis AppShopper zajmujący się promocjami i nowościami w sklepie Apple, AppStore ma więcej niż 106 000 aplikacji. Do odkrycia dokładnej liczby użyto wydanych przez Apple API, dzięki czemu możemy być pewni, że wynik badania jest wiarygodny.

Kolejnym krokiem jest 200 000 aplikacji, co, biorąc pod uwagę wcześniej wspomniane fakty, nie wydaje się celem nie do osiągnięcia w najbliższej przyszłości.

źródło